Bosna Hersek Eğitim Danışmanlığı

Bosna Hersek Eğitim Danışmanlığı

Bosna Hersek İslam Kültürünü benimsemiş ve Avrupa’nın yeniliklerini getirmiş bir ülke olarak karşımızdadır. Osmanlı Yönetiminde kalmış bir ülke olarak Osmanlı fethinin sonuçlarından İslam dinine geçmiş ve benimsemişlerdir.

Bu durum insanların hayat tarzına ve kültüründe etkiler yapmıştır. Osmanlı kültürü özellikle şehirli ağır basan bir niteliğe sahiptir. Osmanlı İmparatorluğu vilayeti olarak Bosna vilayeti Saraybosna şehri başkent merkezi olmuştur. Baktığımızda çeşitli medreseler, kiliseler, camiler, türbeler, Mimarisi, köprüler, okullar, yollar, köprüler yapılmış, Saraybosna’da ticaret merkezi olmuş, Başçarşı denilen tarihi ortam Avrupa’ya gidip gelenlerin alış-veriş ortamı yapılmıştı. Fatih Sultan Süleyman zamanında eğitime önem verilmiş din ırk dil ayrımı yapmadan Boşnaklar, Sırplar, Hırvatlara ortak destekler vermiştir. Türkiye’de okumak isteyenleri İstanbul üniversitesinde eğitime başlatmıştır. Avusturya –Maceristan İmparatorluğu tarafından 5 Ekim 1908’de Bosna hersek ele geçirilmiştir. 1991-1995 Yugoslavya iç savaşı Jepa ve Sebrenica’nın düşmesi en dramatik olaydır.

Nato tarafından Dayton Anlaşması ile Kanton Merkezler Eyalet sistemine geçmişlerdir. Her kantonun başbakanı, Belediyesi, bakanları bulunmakta ve idare edilmektedir. Balkanlarda Bosna Hersek gibi ülkeler nehirler, bölgenin birçok kesiminde yer alırlar. Bölgedeki nehirler içinde bazıları şelaleler birçok ülke içinde akarsular ve büyük bir havzayı oluştururlar. Toprağı suya doygun ve tarıma ve hayvancılığa uygundur. Bazıları ise daha bölgesel veya yerel nehirlerdirler. Avrupa’ya Kabul edilen Bosna-Hersek’te UNESCO tarafından Dünya Mirası yaşatılan en önemli Mostar şehri koruma altındadır. Turizm alanında Dünyanın ilgisini çekmekte ve ziyaretler her yıl artmaktadır. Mimar Sinan eserleri Neretva nehri üzerinde köprüleri olarak biriside Mostar köprüsüdür ve şuanda da her yıl şölenler ve festivaller düzenlenmektedir. Travnik Osmanlının vezirler yetişmiş şehri olara bilinir, Travnik kalesi, yemyeşil ortam ile temiz havası, içilebilir suyu, doğal gıdaları, camileri, türbeleri ile kayak merkezi, spor alaları ile bir ortamda olursunuz. Bosna’nın her şehir üniversitelerinde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığının öğrencileri binlercedir. Bosna Hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz binlerce öğrenciye deste verdiğimiz gibi sizlere de destek veririz. İlk adımı atın bizi arayın.

Bosna en çok ziyaret edilen ve öğrenci potansiyeli her sene artan bir portföyde ilerleyen Avrupa ülkeleri arasında yer almaktadır. Bosna Hersek eğitim olanaklarını değerlendirmek isteyen her birey Eurostar aracılığı ile Saraybosna, Travnik ya da Mostar gibi Bosna Hersek üniversiteleri araştırması içerisine girerek ya da Euro Star’dan sisteminin bu üniversitelerde nasıl olduğu, nasıl işlediği yönünde bir araştırma yapması yönünde yardım talebinde bulunuyor. Bosna Hersek Üniversitelerinde eğitim veren akademisyenlerin alanlarında en iyi oldukları ve bölüm eğitimlerini son derece kaliteli verdikleri yönündeki bilgileri Eurostar’dan edindikten sonra en doğru adımı atmış olabilecek ve Bosna’da eğitim alma fırsatını iyi ki değerlendirmişim diyebileceksiniz.

Geleceğinizi planlarken uzman yardımı almalısınız. Seçimlerinizi en doğru şekilde yapabilmek için özellikle işin erbabı olan firmalardan yardım almalısınız. Ülkemizde ve Avrupa’da önemli bir isme sahip olan kurumsal bir kimlikle güvenilir işlere imza atan Eurostar Eğitim Danışmanlığı, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin gerek duydukları tüm işlemleri güvenilir şekilde yapan bir firmadır.
Bosna Hersek eğitim danışmanlığı temsilciliği, ülkemizdeki pek çok temsilcilik gibi, Bosna’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere hizmet vermektedir. İstedikleri bölümde okuma şansı yakalayan öğrenciler profesyonel hizmetler sayesinde kendileri için en uygun bölümlere başvuruda bulunuyor ve aynı zamanda geleceklerini profesyonel umanlarla beraber planlıyor.
Ucuz eğitim ücretleri, ekonomik yaşam koşulları ve Avrupa standartlarına sahip bir eğitim pek çok öğrencinin hayalini süslüyor.

Sınav stresi olmadan ve parlak bir geleceğe sahip olabilecekleri eğitim sayesinde iş bulma kaygısından uzak bir eğitim alan öğrenciler ülkemizde de Türkiye’de tanınan diplomalar sayesinde iş bulma sıkıntısı çekmiyorlar.
Bosna Hersek eğitim danışmanlığı Türkiye temsilcilikleri sayesinde hayatınıza en doğru şekilde yön verebilirsiniz. Yurtdışında yaşayabileceğiniz her türlü sıkıntıda Eurostar yetkilileri ile temasa geçerek anında çözüm bulabilirsiniz. Ucuz uçak biletinizden, barınma ve dil kursunuzla ilgili konulara değin pek çok alanda profesyonel danışmanlık hizmeti alarak konforlu bir eğitim hakkına sahip olabilirsiniz. Dünyanın her yerinde geçerli bir diploma alıp, geliri yüksek bir işe girmeniz ise an meselesi olacaktır.