Bosna Hersek Üniversitelerinde Denklik Var Mı?

Bosna’da eğitim görebilmek sizler için ayrıcalık olacaktır. Özellikle Bosna Hersek üniversitelerinde denklik var mı sorusuna olumlu cevap aldıktan sonra..

Bosna Hersek Üniversitelerinde Denklik Var Mı?

Bosna Hersek Üniversiteleri Denklik Var mı? Evet, var. YÖK, Bosna Hersek ile yapmış olduğu anlaşmaya göre, Türkiye’de Bosna Hersek Okullarından alınmış olan mezuniyet belgelerini geçerli olarak kabul etmektedir. Bundan dolayı Bosna Hersek gibi bir Avrupa ülkesinde, Avrupa kalitesinde eğitim almayı çok sayıda öğrenci ve de ailesi tercih etmektedirler. Gerekli olan tüm belgeler sizlere Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından istediğiniz takdirde sunulmaktadır. Bu şekilde içinizde hiçbir endişe olmadan, Bosna Hersek üniversitelerinden birini tercih edebilirsiniz. Bilmek her zaman özgürlük demektir. Yabancı ülke şartları her zaman biraz gerginlik hissi uyandırmaktadır. Bilinmeyene duyulan olumsuz duygular dolayısıyla böyle bir şansı kullanmayı hiç düşünmemiş olan öğrenciler ve de aileleri bulunmaktadır.

Bosna Hersek Üniversiteleri Denklik Var mı? sorusunun olumlu yanıtlanıyor olması, ayrıca danışmanlık hizmetlerimizden haber alan öğrenci ve ailelerinde hiçbir endişe kalmamaktadır. Danışmanlık hizmetlerimiz, öğrencinin yeni bir ülkede sanki kendi şehrinde yaşıyormuş kadar rahat olabilmesini sağlamaktadır. Öğrencinin rahat olması demek, ailelerin de rahat olması anlamına gelmektedir. Öğrencilerin yabancı bir ülkede rahat edebilmeleri öncelikle güvenlerinin sağlanmasıyla mümkün olmaktadır. Bosna Hersek üniversitelerinin birçoğunda yurt bulunmaktadır. Bu yurtlar üniversitenin yönetiminde hizmet sunmaktadır. Fakat kontenjan dolabilmekte ya da yurt hiç olamayabilmektedir. Bu durumda öğrencinin barınma ihtiyaç gündeme gelmektedir. Kiralık müstakil ya da daire arayışı başladığında, yine devreye Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı girmektedir.

Bosna Hersek Yaşam

Bosna Hersek Üniversiteleri Denklik Var mı? cevabı ile hemen Bosna Hersek yolunun tutulması mümkün değildir. Önce okul ile görüşülmesi, gerekmektedir. Sofra da barınma ihtiyacının karşılanması için gerekli olan yol izlenmektedir. Yurt var ise rezervasyonun yapılması yok ise isteğe göre bir evin kiralanması gerekmektedir. Bu işlemler için Bosna Hersek’e gidilmesi gerekli değildir. Eurostar danışmanlık hizmetleri kusursuz olarak sunulmaktadır. Yurtların ya da kiralık evlerin videoları öğrenci ve ailelerine izletilirken, gerekli tüm detaylar da yine yapılacak aynı toplantıda paylaşılmaktadır. Bu sayede öğrenci kendini güven içerisinde hissedebilmektedir.

#bosnaherseküniversitelerindedenklikvarmı

 

Üniversitelerde Denklik Sistemi Nedir?

Denklik sistemleri, dünyadaki çoğu lise sonrası kurum tarafından kullanılmaktadır. Bu sistemler, öğrencilerin bir önceki dersteki performanslarına göre notlarını ayarlamalarına olanak tanır. Bu sistem, en iyi performans gösterenlerin genellikle daha yüksek notlar aldığı standart GPA ölçeğinden daha adildir. Ancak, eleştirmenler denklik sistemlerinin öğrenci motivasyonunu azalttığını ve eğitim kalitesinin düşmesine yol açabileceğini savunuyorlar.

Denklik sistemi altındaki bir not ölçeği, öğrencinin önceki bir dersteki performansına dayanır. Örneğin, bir öğrenci bir İngilizce kursunda başarısız olursa, kursu tekrarlamayı veya sınava yeniden girmeyi seçebilir. Ne kadar iyi yaptıklarına bağlı olarak, notları yukarı veya aşağı ayarlanacaktı. Bu nedenle bu sistem, öngörülemeyen durumlar nedeniyle ders tekrarı yapan öğrenciler için daha bağışlayıcıdır.

Denklik sistemi kapsamında öğrencilerin önceki öğrencilerle aynı seviyede öğrenim görmelerine izin verilir. Bu, düşük performans gösteren öğrencilerin daha yüksek bir eğitim düzeyine ilerlemek yerine daha düşük düzeydeki dersleri tekrar almalarına yol açabilir. Ancak bu, kayıt olduktan sonra çalışmalarında kendilerini çok geride bulan bazı öğrencilere yardımcı olabilir. Bu onlara önceki öğrencilerle aynı seviyede yetişmeleri ve derslerini tamamlamaları için zaman tanır. Bu sistem, çalışmalarında kendilerini çok gerilerde bulan öğrenciler için bir motivasyon kaynağı olabilir.

Birçok üniversite, aday öğrencilerin derslerini ve materyallerini kayıt olmadan önce değerlendirebilmeleri için çevrimiçi olarak ücretsiz çevrimiçi kurslar ve materyaller sunmaktadır. Bu, üniversitelerin kaliteli içerik sağlamaları için bir teşvik sağlar, böylece potansiyel öğrenciler ücret ödemeden derecelerini tamamlayabilirler. Ayrıca, herkese erişilebilirliklerini artırırken, öğrencilere kurs sağlama maliyetini de azaltır. Eleştirmenler, çevrimiçi kursları kampüs içi kurslarla eşit tutmanın, kampüs kurslarında karşılaştırma yaparak değer kaybettiğini savunuyorlar. Bu, özellikle yüksek öğrenim ücretleri talep eden ve yalnızca kampüste sınırlı kurslar sunan üniversiteler için geçerli olabilir.

Öğrenciler, notların önceki performansa veya kayıt düzeyine göre belirlendiği bir denklik sisteminden yararlanabilirler. Ancak bu sistem doğru bir şekilde ele alınmazsa düşük performanslı öğrenciler için motivasyon kırıcı olabilir. Bu nedenle, bazı üniversiteler daha düşük performans gösteren öğrencilere karşı daha cömert olan alternatif bir derecelendirme ölçeği kullanır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!