Saraybosna Üniversitesi

Saraybosna Üniversitesi tercih edebileceğiniz Saraybosna Üniversitesi birçok eğitim bölümü ile sizlere büyük fırsatlar sunuyor ve bununla...

Saraybosna Üniversitesi

Saraybosna Üniversitesi 1949 yılında kurulmuştur ve BosnaHersek’teki en büyük ve en eski üniversite olduğundan sosyal bilimlerde, hümaniter bilimlerde, doğal ve teknik bilimlerde, sanattaki akademik ve profesyonel eğitimin dengeli bir dağılımını sunmaktadır. Her akademik yılda, Bologna Beyanatına göre, yeni Avrupa üç ya da dört yıllık lisans çalışmaları devam eder. 1 Ulusal ve üniversite Kütüphanesi1945 yılında kurulmuştur. 400.000 kütüphane birimi Klinik Üniversite Merkezi. İl Hastanesi olarak 1894 yılında kurulmuş, hizmete açılmıştır.. 45 organizasyonsal birimi, 1 Öğrenci Birliği Saraybosna Üniversitesindeki öğrenci derneklerinin bir ağı olarak 1998 yılında kurulmuştur.

en çok tercih edilen bölümeler saraybosna üniversitesiSaraybosna Üniversitesi, Bosna-Hersek’teki en prestijli üniversitelerden biridir. Devlet üniversiteleri yasasına göre yönetilen özerk bir devlet üniversitesidir. Farklı bilgi alanlarında hem lisans hem de lisansüstü dersler sunmaktadır. Buna beşeri bilimler, sosyal bilimler, mühendislik, doğa bilimleri ve tıp dahildir. Saraybosna Üniversitesi’nde öğrencilerin birçok seçeneği vardır.

saraybosna üniversitesi avantajları1- İngilizce tıp fakültesi eğitimi

2- Avrupa diploması sayesinde eğitiminizi güzelce görebilir ve aldığınız bu diploma sayesinde çok özel konumlara gelebilirsiniz.

3- Avrupanın en güvenli ülkesi olarak var olan bu olanak adı altında eğitiminizi güzelce tamamlayabilirsiniz.

saraybosna üniversitesi mavi diplomaÖncelikle, Saraybosna Üniversitesi çok sayıda öğrenciye yüksek öğrenim sağlamaktadır. On dört fakültesi ve altı enstitüsü vardır. Web sitelerine göre 2017-2018 eğitim öğretim yılı için 9.415 lisans başvurusu ve 8.056 lisans adayı başvurusu kabul edildi. Bunun yanı sıra 2017-2018 eğitim-öğretim yılı için 1.719 lisansüstü başvuru ve 1.014 lisansüstü aday başvurusu kabul edildi. Bu, kaç ders sunduklarını göz önünde bulundurarak çok sayıda potansiyel öğrenci demektir.

saraybosna üniversitesi güncel bölüm fiyatları

Tıp Fakültesi 2500 Euro
Diş Hekimliği 3500 Euro
Eczacılık 2500 Euro
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 2500 Euro
Mühendislik Bölümleri 1500 Euro
Güzel Sanatlar 1500 Euro
Veterinerlik 1500 Euro
Psikoloji 1500 Euro
Boşnakça Dil Hazırlık 2500 Euro

saraybosna üniversitesi kabul şartları

  1. Lise mezunu olmak.
  2. Lisede disiplin cezası almamak.
  3. Sabıka kaydı temiz olması.
  4. Yaşam ve eğitim giderlerine ailenin karşılayacağına dair taahhütname.

saraybosna üniversitesi kayıt belgeleri

BOSNA HERSEK ÜNİVERSİTELERİ ÖN KAYIT EVRAKLARI

  • Kimlik Fotokopisi
  • İkametgah(Nüfus Dairesinden) (Nüfus Kayıt Örneğine Eklenmemeli, Ayrı Olarak Alınmalıdır.)
  • Lise Diploma Fotokopisi (Henüz mezun değil ise daha sonra tamamlanabilir.)
  • 4×5 Ebatlarında Fotoğraf, Biyometrik, Arka Fon Beyaz (8 Adet)
  • Bu Belgeler Bosna Hersek Üniversitesi , Saraybosna Üniversitesi , Mostar Üniversitesi , Zenica Üniversitesi , Tuzla Üniversitesi İçin Geçerlidir.

başvuru tarihi saraybosna üniversitesiÖğretim ortamı söz konusu olduğunda, Saraybosna Üniversitesi çok elverişli bir öğrenme ortamıdır. Tüm fakülte ve enstitülere yayılmış birkaç kütüphaneleri vardır. Ayrıca öğrencilerin katılabileceği çeşitli araştırma merkezleri ve çalışma grupları vardır. Fakültelerin ayrıca öğrencilerin boş zamanlarında yemek yiyip ders çalışabilecekleri kendi restoranları vardır. Bütün bunlar, başarılı olmak isteyen öğrenciler için rahat bir öğrenme ortamı anlamına geliyor.

Saraybosna Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Demografi. 2013 nüfus sayımında nüfusun beyan ettiği dinler şunlardı: İslam (1.790.454) ve Müslüman (22.068). İslam'ın, Bosna-Hersek nüfusunun yaklaşık %51'ini oluşturan 1.8 milyon nüfusu var.

Begova Çorbası ile Bosna Hersek’in en ünlü çorbasıdır ve Bosna Hersek’te meşhurdur.

Saraybosna Üniversitesinde size uygun bir bölüm bulabilirsiniz. Saraybosna Üniversitesinde eğitim istiyorsanız başvurunuzu EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Sizler için danışmanlık karşılama yerleştirme dil eğitimi programlarında öğrencilerin eğitim almaları için destek veriyor. Saraybosna üniversitesinde üniversiteli olmak kredili Avrupa kriterlerinde eğitimin olması avantajınızdır.

Saraybosna Bilimler Bölümleri Listesi;

Sosyal Bilimler Kriminal Bilimler Coğrafi Bilimler
Politik Bilimler Teknik Bilimleri Matematik Bilimleri
Kimya Bilimleri Biyolojik Bilimler Dilbilimleri
Doğal Bilimler Fizik Bilimleri Politik Bilimler

#saraybosnaüniversitesi #bosnahersek #saraybosnauniversitesi #bosnahersekegitim #bosnahersekteuniversiteler

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 6 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!