Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi Ücretleri

Başarılı bir eğitim sonrasında akademik olarak başarı elde etmek ve kariyerinizi iyi bir şekilde sürdürmek istiyorsanız Uluslararası Bosna Hersek..

Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi Ücretleri

Eğitim konusunda Bosna Hersek, son zamanlarda yükselişe geçen ülkeler arasında yer alır. Eğer ülkemizdeki sınavlardan sıkıldıysanız, sınavsız sistemleri ve yurt dışı eğitim olanaklarını değerlendirebilirsiniz. Biz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrenci adaylarımızı büyük bir sorundan kurtarıyor ve mümkün mertebe tüm güncel ayrıntıları kendileri ile paylaşıyoruz. Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi ücretleri konusuna bakınca, bu durumun oldukça avantajlı olduğunu da görmekteyiz. Ücretler seçtiğiniz bölüme göre değişir. Genel olarak eğitim Bosna’da devlet üniversitelerinde 1000 euro ile 3200 euro arasından senelik olarak değişir. Eğitim dili olarak hazırlıkta bir yıl sadece Boşnakça alınır. Bunun dışında Türkçe destekli eğitim veren bazı okullar olduğunu da hatırlamak isteriz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak gerek Türkçe gerekse diğer diller konusunda gerekli yönlendirmeleri yapıyoruz. Yani eğer hazırlık okumak istemezseniz aslında Türkçe eğitim almak imkanınız da vardır. Travnik Üniversitesi’nde belli bölümlerin Türkçe eğitimi verilir. Burada yer alan hukuk senelik 2000 euro, inşaat mühendisliği 2500 euro, elektirk mühendisliği 2500 euro, makina mühendisliği 2500 euro ve mimarlık 2500 euro senelik olarak geçer. Yani bu bölümlerde hem Türkçe hem de ekonomik eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi ücretleri uygun olduğu için genelde tercih edilir. Bu nedenle güncel gelişmeler ve başvurular konusunda biz de her zaman öğrenci adaylarımızı bilgilendiriyoruz.

Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi ücretleri uygun olabilir; ancak bu durum okullardan mezun olmanın kolay olduğu anlamına gelmesin. Mutlaka mezun olabileceğiniz okullar arasından seçimi yapmalısınız ki daha sonra bu konuda herhangi bir sorun yaşamayın. Geçemeyeceğiniz bir okul, sizin zaman kaybetmenize ve hedeflerde sarkmalar yaşamanıza neden olacaktır. ülkede okullar kadar sosyal hayat da uygundur. Ortalama aylık 300 euor ile hem konaklama hem de geçinme durumunuzu sağlayabilirsiniz. Birçok Avrupa ülkesinde böyle bir rakam görmeniz mümkün değildir. Yani hem istediğiniz bölümlerde okuyabilirsiniz hem de bunu gayet ekonomik rakamlar ile yapabilirsiniz.

Bosna’da okumak isterseniz bizle iletişim kurun ve bırakın tüm işlemlerinizi biz sizin yerinize takip edelim.

Bosna Hersek Üniversiteleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Saraybosna Üniversitesi, Bosna-Hersek’teki ana üniversitedir. Uluslararası üne sahip akademisyenlerin öğrettiği yer burasıdır. Bosna-Hersek’te başka devlet üniversitesi de vardır. Bosna Hersek’te üniversiteye giden öğrenciler yüksek kaliteli bir eğitime erişebiliyorlar.

Üniversite eğitimi Bosna Hersek’te büyük saygı görüyor. Bosna-Hersek’te Saraybosna Üniversitesi, Banja Luka, Travnik, Zenica ve Bihać olmak üzere altı devlet üniversitesi vardır. Ayrıca Bosna Hersek’te iki özel üniversite bulunmaktadır. Bunlar Hrvatska Kunsavna Akademija (Hırvat Güzel Sanatlar Akademisi) ve Fakultet I Informatike’dir (Bilgi Teknolojisi Koleji). Bosna-Hersek’te her üç etnik grup da üniversiteye gidiyor.

Bosna Hersek’te dört devlet üniversitesi ve iki özel üniversite var. Saraybosna Üniversitesi ana devlet üniversitesidir. Diğer devlet üniversiteleri arasında Banja Luka Üniversitesi, Travnik Üniversitesi ve Zenica Üniversitesi bulunmaktadır. Bosna-Hersek’te iki özel üniversite de faaliyet göstermektedir: HKA (Güzel Sanatlar Akademisi) ve FII (Bilgi Teknolojisi Koleji). Bosna-Hersek’te her üç etnik gruptan da öğrenciler üniversiteye gidiyor. Ancak Saraybosna Üniversitesi’nde etnik azınlıklardan öğretmen sıkıntısı var. Bu, ülkenin diğer üniversitelerinde dezavantajlı geçmişe sahip öğrencilerin yeterince temsil edilmemesine yol açmaktadır.

-Bosna-Hersek’in çoğunluğu Müslüman bir nüfusa sahipken, etnik Hırvatların çoğu kuzeyde Hırvatistan’ın Bosna-Hersek sınırına yakın bir yerde yaşıyor. Bu, üniversitede iki etnik grup arasında bazı gerilimlere yol açar. Örneğin, bazı öğrenciler Müslüman bir öğretmen tarafından ders veriliyorsa Saraybosna Üniversitesi’ndeki derslere katılmayı reddediyor. Ancak Bosna Hersek’te her üç etnik gruptan da öğrenciler, önceden öğretmenlerinden randevu alarak üniversiteye gidiyorlar. Bu, etnik köken veya din ne olursa olsun öğretmenlere saygı duyulduğunu gösterir.

Saraybosna Üniversitesi, akademisyenler, öğretmenler ve öğrenciler için yüksek standartları nedeniyle Güneydoğu Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden biridir. Üniversitede farklı etnik gruplar arasında bazı engeller olsa da, kültürlerarası anlayış her yaştaki gençler arasında artmaktadır. Hükümetin kampüste azınlık temsilini teşvik etmeye yönelik girişimleri sayesinde öğretim kadrosu arasında çok kültürlülükte de bir artış var.

#uluslarasıbosnaherseküniversitesiücretleri

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!