Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Şartları

Bosna Hersek'te üniversite eğitimi için yapmanız gereken başvuru işlemleridir. Bosna Hersek üniversiteleri kayıt şartları arasında yalnızca..

Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Şartları

Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Şartları, bu ülkeye giderek üniversite eğitimi almak isteyenlerin çok sık gündeme getirdiği bir durumdur. Ülkemizde yeterince üniversite olmasına rağmen, birçok genç yurtdışında eğitim almayı daha cazip bulmaktadır. Bunun da birçok sebebi vardır. Özellikle Avrupa’da alınan üniversite eğitimi, hem kalitesi hem de denkliği açısından olukça ilgi çekicidir. Ayrıca kişisel profile eklenecek olan herhangi bir Avrupa ülkesi diploması, birçok kapıyı da açacaktır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, bu konuda profesyonel yardım vermesi ile tanınan bir firmadır. Avrupa ve dünyanın birçok yerindeki üniversite eğitimine dair uzman kadrosu ile rehberlik ve ileri hizmetler yürüten şirket, üniversite kayıt şartları konusunda da yardımcı olmaktadır.

Bosna Hersek Üniversiteleri kayıt şartları konusunda bazı belgelere ihtiyaç duymaktadır.

Bu belgeler şu şekildedir:

 • Size ait olan nüfus cüzdanı ve noterden tasdik edilmiş olan örneği.
 • Nerede yaşadığınızı belirten ikametgah ilmuhabiri. Bu belgenin hem aslı hem de örneğinin hazırlanması gerekmektedir.
 • Doğum tarihinizin yazılı olduğu Uluslararası Doğum belgesinin aslı ve örneği
 • Nüfus Kayıt örneği
 • Diplomanın asıl hali ve bir adet de noterden tasdiklenmiş sureti
 • Not ortalamanızı gösteren Transkript belgesi ve noter onaylı örneği
 • Ev noter tasdikli bir adet taahhütname
 • Noterden onaylı, üzerinde size ait fotoğraf bulunan sağlık raporu
 • Bosna Hersek Konsolosluğundan alınmış ve 1 senelik sağlık sigortası
 • 8 tane biometrik pasaport fotoğrafı
 • Soruşturma belgesi ve Sabıka Kaydı
 • Pasaport ve fotokopisi

Bu belgeler, kayıt için Bosna Hersek Üniversiteleri tarafından talep edilen belgelerdir. Sonrasında ise geri kalan işlemler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından halledilecektir. Başvuru işlemlerinin tümü firma tarafından yapılmaktadır. Ayrıca Konsolosluk ile yapılacak olan yazışmalar da Eurostar şirketi aracılığı ile yerine getirilmektedir. Böylelikle Bosna Hersek üniversitelerinde okumak isteyen öğrenciler, tüm bürokratik zorluklardan kurtulmuş olacaktır. Öğrencilere sadece, istenilen belgeleri hazırlamak kalmaktadır. Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt şartları bu şekilde belirlenmiştir. Dokümanların ayrıntılı ve dikkatli bir şekilde hazırlanmasından sonra, geriye kalan işlemler eğitim danışmanlığı kurumu tarafından yerine getirilecektir.

#bosnaherseküniversitelerikayıtşartları

 

Bosna Hersek Üniversiteleri ve Gelişimi

Bosna-Hersek, bir zamanlar Yugoslavya’nın bir parçası olan Güneydoğu Avrupa’da bir ülkedir. 1990’lardaki Bosna Savaşı sırasında Bosna-Hersek ağır hasar gördü. Ancak, ülkenin vatandaşları birleşip ülkelerini yeniden inşa edebildiler. Sonuç olarak, Bosna-Hersek dünyanın en başarılı çatışma sonrası ülkelerinden biridir. Ayrıca vatandaşlar, onlarca yıl süren savaşa rağmen güçlü bir barış ve hoşgörü ruhunu korudu. Bu nedenle, Bosna-Hersek üniversiteleri tüm Avrupa’nın en iyilerinden bazılarıdır.

1995’te Bosna Savaşı’nın sona ermesinden sonra, Bosna-Hersek’teki üniversitelerin çoğu İkinci Dünya Savaşı sırasında uğradıkları zararlardan kurtulmaya başladılar. Hükümet liderleri, yeniden inşa sürecini eski üniversitelerde reform yapmak için bir fırsat olarak gördüler. Zenica Üniversitesi ve Travnik Üniversitesi gibi yeni kurumlar için birçok yeni bina inşa edildi. Ayrıca, mevcut üniversitelerin birçok fakültesi modern teknolojiyle yeniden donatıldı. Savaştan sonra yapılan yatırım, gelecekteki kalkınmanın temellerinin atılmasına yardımcı oldu.

Bosna Hersek’teki öğrenciler devlet ve özel kolejlere devam ediyor. Beşi Saraybosna’da, biri de Banja Luka, Bihac ve Zenica’da olmak üzere toplam dokuz devlet üniversitesi vardır. Ayrıca Mostar’da bir devlet üniversitesi ile Tuzla’da bir devlet üniversitesi bulunmaktadır. Özel kolejler, Doğu Ortodoks Kilisesi gibi dini gruplar veya Saraybosna’daki Müslüman Eğitim Kurumları Kurulu (MAIH) gibi İslami kuruluşlar tarafından yönetilir. MAIH’nin Saraybosna’da on iki kampüsü ve ülke çapında çeşitli zenginleştirme merkezleri vardır.

Bosna ve Hersek’teki öğrenciler için birçok lise sonrası eğitim fırsatı bulunmaktadır. Devlet teşvikleri ve turizmin büyümesi sayesinde her yıl Boşnakça’ya gelen birkaç uluslararası kolej de var. Bunlar, Almanya’nın Osnabruck Üniversitesi (UO) gibi tüm Avrupa’dan gelen kolejleri içerir. UO, birkaç yıllık planlama ve bürokratik bürokrasiden sonra 2017 yılında Tuzla’da bir şube kampüsü açtı. Bu uluslararası kolejlere ek olarak, Bosna’nın kendi Ulusal Eğitim Merkezi (NCB) vardır. NCB, altı ile on dokuz yaş arasındaki öğrenciler için, üniversite düzeyinde liseye giriş sınavlarına yönelik GCTS testi gibi standart testlere hazırlanmalarına yardımcı olmak için okul sonrası programları yürütür.

Bosna Savaşı’ndan sonra devlet desteği ve vatandaş birliği sayesinde Bosna-Hersek’in yüksek öğrenim sektörü son yirmi yılda önemli bir büyüme göstermiştir. Öğrencilerin artık 20 yıllık savaşa, nefret kampanyalarına ve ekonomik zorluklara rağmen birden fazla üniversite seçeneği var. Ayrıca, eğitimi daha erişilebilir hale getiren maddi zorluklar veya fiziksel engellerle mücadele eden öğrenciler için çeşitli zenginleştirme merkezleri bulunmaktadır. Son olaylardan bağımsız olarak Bosna-Hersek, üniversite eğitim programları aracılığıyla eğitim ve gelişmeyi teşvik eden model bir çatışma sonrası toplum olma yolunda ilerliyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!