Bosna Eğitim

Bosna Hersek Üniversitesi Eurostar

Dünyanın dört bir yanından Türk öğrenciler için eğitim görebilme imkanı tanımaktadır. Eurostar kayıt işlemleri ve öğrenci yerleştirme işlemleri gibi..

Bosna Hersek Üniversitesi Eurostar

Bir kere Bosna Hersek Üniversitesi Eurostar danışmanlığı sayesinde pek çok öğrenciye sahip olmaktadır. Dolayısı ile de bu üniversitede okuyan çok fazla Türk öğrenci bulunmaktadır. Eğitim alırken pek çok şeyi önceden bilmek insanlar için önemlidir. bu aşamada yurtdışında eğitim alırken sizleri nelerin beklediğini de bilmek zorundasınız. Yurtdışında, özellikle de Bosna Hersek’te eğitim alacaksanız kültürel açıdan da insanların sıcak karşılaması açısından da kendinizi yabancı bir yerde gibi hissetmeyeceksiniz. Aynı zamanda pek çok üniversite seçeneği de sizleri bekliyor. Öncelikle bu üniversitelerin her birinin Türkiye’deki vakıf üniversitelerinden çok daha kaliteli bir hizmet verdiğini belirtmek gerekecektir.

Bosna Hersek Üniversitelerinde eğitim görmek için öncelikle dil konusunda bilgi sahibi olmanız gerekecek. Uluslararası Travnik Üniversitesi sizlere Türkçe destekli eğitim verse de diğer üniversitelerde eğitim dili İngilizce ve Boşnakçadır. Bu nedenle de hazırlık sınıflarında eğitim görmek durumunda kalabilirsiniz. Bu aslında güzel bir durumdur. Dersler ağırlaşmadan yeni insanlar tanımak, etrafı öğrenmek ve yeni bir dil sahibi olmak için hazırlık sınıfları biçilmiş kaftandır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere okullar hakkında detaylı bilgi verebiliyoruz. Aynı zamanda sizlerin kalacak yerlerinizi ayarlıyor ve ulaşım için de sizlere yardımcı oluyoruz. Yani bu danışmanlık hizmeti sayesinde omuzlarınıza binen yük hafiflemiş oluyor. Bosna Hersek üniversitesi Eurostar sayesinde daha da ulaşılabilir bir durumdadır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Kaç Yıldır Hizmet  Vermekte ?

Ne kadar çok çalışırsanız çalışın Türkiye’de istediğiniz bir üniversitede istediğiniz bölümü okumak ne yazık ki kolay olan bir durum değil. Bu nedenle de insanlar yurtdışındaki bölümlere çok daha sıcak bakmış oluyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak da bu konuda sizleri aydınlatacak 20 yıllık bir tecrübeye sahip olduğumuzdan hemen üniversiteleri tanıyabiliyorsunuz. Dilediğiniz her bölüme hayıt yaptırabilirsiniz ve bu aşamada ihtiyacınız olan sadece 3 belge var. Bunlardan biri pasaport. Bir diğer ise lise diplomasıdır. Aynı zamanda ikametgah belgesi de kayıt için gerekli olacaktır. Bosna Hersek Üniversitesi Eurostar eğitim danışmanlığı ile ortak bir çalışmadadır, Türkiye’den de bu üniversiteye çok fazla öğrenci gitmeye başlamıştır.

#bosnaherseküniversitesieurostar

 

Bosna Hersek Üniversitelerinin Önemi

Bosna-Hersek, Avrupa’nın Güneydoğu kesiminde yer alan iki komşu ülkedir. Toplam dört üniversiteleri var: Bosna Üniversitesi- Saraybosna, Hırvat Veterinerlik ve Bilim Üniversitesi- Zagreb ve Tuzla Üniversitesi- Tuzla. Her iki üniversite de bölgenin ve ülkenin kalkınmasına katkıda bulunmuştur.

Her iki üniversitenin de Bosna Hersek’teki diğer yükseköğretim kurumlarına göre uzun bir geçmişi vardır. Bosna Hersek 27 Mart 1992’de Yugoslavya’dan bağımsızlığını kazandı. Bu olayı kutlamak için yeni kurulan birçok kuruluş ‘YuYuphoria’ adlı bir festival düzenledi. Bu festival sırasındaki etkinliklerden biri de bir üniversite kurmaktı. Her iki üniversite de artık bu bölgenin vatandaşları için birer umut sembolü olarak duruyor; ülkelerinin bugünkü haline gelmesine yardımcı oldular.

Her iki üniversite de kurulduğu günden bu yana büyüklük ve kalite olarak büyüdü. BH Üniversitesi- Saraybosna ilk olarak 1984 yılında on bir fakülte ile fakültatif bir üniversite olarak kurulmuştur. Üç koleji, otuz çalışma programı ve her gün derslere katılan kırk binden fazla öğrencisi vardır. BH Üniversitesi, kayıtlı kırk binden fazla öğrencisiyle Güneydoğu Avrupa’nın en büyük beş üniversitesinden biridir. Diğer Bosna üniversitesi, 1991 yılında kurulan ve altı koleji bulunan BH Üniversitesi- Banja Luka’dır. Her ikisi de ülkenin kalkınmasına katkıda bulunan akademik merkezler olarak kabul edilmektedir.

Her iki üniversitenin de benzersiz bir karakteri ve akademik odağı vardır. Her ikisi de Bosna-Hersek’teki çok sayıda etnik grup arasında barış ve hoşgörüyü teşvik etmek amacıyla BM gözetiminde kuruldu. Bu, her iki üniversitenin de kampüste ırk veya din ayrımı yapılmaması gibi hoşgörü yanlısı politikalar benimsemesine yol açtı. Öğrenciler ayrıca kayıt sırasında bu kurallara uymayı kabul ederler, böylece derslere sorunsuz bir şekilde katılabilirler. Bu arzu edilen özellikler, her iki üniversitenin de geleceğin vatandaşlarını eğitirken barışı teşvik etmesine izin verir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!