Bosna Hersek Ulaşım Saraybosna Travnik Mostar

Bosna Hersek Ulaşım Saraybosna Travnik Mostar

Toplu ulaşım araçları ile havaalanı şehir merkezi arasında ulaşım sağlanmaktadır. Havaalanı otoparkı dışında bulunan otobüs durakları anayol üzerinde bulunuyor. Bosna Hersek Ulaşım İçin İncelediğimizde Her 30 dakika da bir otobüs ve Tramvay ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Saraybosna Şehri Bosna Hersek Ulaşımın rahat şehirlerden bir tanesidir. Şehirde 7 tramvay hattı bulunmakta olup, troleybüs hatları ve birçok otobüs güzergâhı şehir içi ulaşımı sorunsuz hale getirmiştir. Genelde trafik kurallarına riayet edilmektedir ve fazla bir yoğunluk yoktur ancak park yeri bulmakta zorluk yaşanabilmektedir. Bosna Hersek Ulaşım için Araçlara Şehir merkezindeki park yerleri genelde ücretlidir. (1 saati 2 KM) Şehir içi ulaşım için Satın aldığınız biletleri araçların içerisinde okutmanız gerekiyor. Kontrol elemanları sık sık arama yapıyorlar

Bosna Hersek Taksi Fiyatları

Taksilerde taksimetre mevcuttur ve sürücüler genelde taksimetre uygulamasına riayet ederler. Taksimetre gündüz 2 KM, gece 2,30 Km. açılmakta ve kilometre başına gündüz 1 KM, gece 1,30 KM yazmaktadır. Ayrıca düzenli tramvay, troleybüs ve otobüs seferleri de mevcuttur ve bilet fiyatı gişelerde 1,20 KM, otobüste alınırsa 1,50 Km. Ülke içindeki karayolu trafiği yoğun, karayolları genellikle bakımsızdır. 1.000 kişiye düşen binek otomobili sayısı 350 civarındadır. Ancak birçok anayolda trafik işaretleri dahi bulunmamaktadır. Süper benzinin litre fiyatı 1.50 KM, motorin 1.30 KM seviyesindedir.
Ulaşım Bilgileri:

Eurostar öğrencilerinin Saraybosna’dan kayıt belgeleri geldikten sonra grup oluştuğunda toplu yol organizasyonlarını düzenlemektedir. Öğrenciler aynı saat ve aynı uçağa bilet almakla yükümlüdür. Rehber eşliğinde gidilecek olan yol güzergahı değişiklikleri tüm Saraybosna’ya gidecek öğrencileri bağlamaktadır. Eğitime devam eden öğrencilerimizin Ülkeye giriş çıkışlarda bildirimini yapmaktayız. Ülkeye varıldıktan sonra rehberimiz öğrencilerimize resmi makamlardan oturum izinleri alınmaktadır.
Bosna Hersek İslam Kültürünü benimsemiş ve Avrupa’nın yeniliklerini getirmiş bir ülke olarak karşımızdadır. Osmanlı Yönetiminde kalmış bir ülke olarak Osmanlı fethinin sonuçlarından İslam dinine geçmiş ve benimsemişlerdir. Bu durum insanların hayat tarzına ve kültüründe etkiler yapmıştır. Osmanlı kültürü özellikle şehirli ağır basan bir niteliğe sahiptir. Osmanlı İmparatorluğu vilayeti olarak Bosna vilayeti Saraybosna şehri başkent merkezi olmuştur. Baktığımızda çeşitli medreseler, kiliseler, camiler, türbeler, Mimarisi, köprüler, okullar, yollar, köprüler yapılmış, Saraybosna’da ticaret merkezi olmuş, Başçarşı denilen tarihi ortam Avrupa’ya gidip gelenlerin alış-veriş ortamı yapılmıştı. Fatih Sultan Süleyman zamanında eğitime önem verilmiş din ırk dil ayrımı yapmadan Boşnaklar, Sırplar, Hırvatlara ortak destekler vermiştir.

Türkiye’de okumak isteyenleri İstanbul üniversitesinde eğitime başlatmıştır. Avusturya –Maceristan İmparatorluğu tarafından 5 Ekim 1908’de Bosna hersek ele geçirilmiştir. 1991-1995 Yugoslavya iç savaşı Jepa ve Sebrenica’nın düşmesi en dramatik olaydır. Nato tarafından Dayton Anlaşması ile Kanton Merkezler Eyalet sistemine geçmişlerdir. Her kantonun başbakanı, Belediyesi, bakanları bulunmakta ve idare edilmektedir. Balkanlarda Bosna Hersek gibi ülkeler nehirler, bölgenin birçok kesiminde yer alırlar. Bölgedeki nehirler içinde bazıları şelaleler birçok ülke içinde akarsular ve büyük bir havzayı oluştururlar. Toprağı suya doygun ve tarıma ve hayvancılığa uygundur. Bazıları ise daha bölgesel veya yerel nehirlerdirler. Avrupa’ya Kabul edilen Bosna-Hersek’te UNESCO tarafından Dünya Mirası yaşatılan en önemli Mostar şehri koruma altındadır. Turizm alanında Dünyanın ilgisini çekmekte ve ziyaretler her yıl artmaktadır. Mimar Sinan eserleri Neretva nehri üzerinde köprüleri olarak biriside Mostar köprüsüdür ve şuanda da her yıl şölenler ve festivaller düzenlenmektedir.

Travnik Osmanlının vezirler yetişmiş şehri olara bilinir, Travnik kalesi, yemyeşil ortam ile temiz havası, içilebilir suyu, doğal gıdaları, camileri, türbeleri ile kayak merkezi, spor alaları ile bir ortamda olursunuz. Bosna’nın her şehir üniversitelerinde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığının öğrencileri binlercedir. Bosna Hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz binlerce öğrenciye deste verdiğimiz gibi sizlere de destek veririz. İlk adımı atın bizi arayın.

Havayolu:
Pegasus ve THY’nın hergün Saraybosna’ya karşılıklı seferi bulunmaktadır.
Saraybosna havaalanı, şehir merkezine 12 km. uzaklıktadır taksi ücreti 10 Euro tutmaktadır.
Ulaşım ve Taşımacılık
Demiryolları: toplam: 608 km
Karayolları: toplam: 21,846 km
asfalt: 11,425 km
asfalt olmayan: 10,421 km
Limanlar: Bosanska Gradiska, Bosanski Broa, Bosanski Samac, Brcko Orasje
Hava alanları: 28 (2006 verileri)
Helikopter alanları: 5 (2006)

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!