Bosna Hersek Üniversiteleri Denklik

Bosna Hersek Üniversiteleri Denklik

Bosna Hersek Üniversiteleri Denklik Yurt dışında eğitim almanın avantalarından biri de YÖK denkliğine sahip üniversitelerde eğitim almaktır. Türk ...

Bosna Hersek Üniversiteleri Denklik

Yurtdışında eğitim almanın avantalarından biri de Yök tanınırlığına ve denkliğine sahip üniversitelerde eğitim almaktır. Türk öğrenciler için Yök denkliği oldukça önemli bir yere sahiptir.

Bunun en başlıca neden özellikle erkek öğrencilerin okudukları üniversitenin Yök denkliği sahibi olması ile askerlik tecillerini yaptırabilmeleri, KYK geri ödemeli bursu ve kesintisiz eğitim imkanı, bayan öğrencilerin çok tercih ettiği ülke olarak başörtüsüne, kapalı yada özgür giyime din,ırk, dil sorun olmakla Avrupa’nın getirdiği yeniliklere uyumludur.

Aynı şekilde denklik nedeni ile tüm öğrenciler mezun olduklarında ülkemizdeki üniversiteler ile denk sayılan diplomaları sayesinde, kamu kurumlarında görev yapabilmekte ve hatta üniversitelerde de akademik kariyerlerine devam edebilmektedirler.

YÖK denkliği

YÖK denkliğine sahip üniversitelerin hangileri olduğunu da hangi üniversitede okuyacaksanız o üniversite adına tavsiyemiz birebir elinizde tanınan üniversitedir diye elinizde belgenizin olmasıdır. Denklik almak için garantiniz herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için bu belgeyi sayı numarası silinmeden saklayınız.
Bosna Hersek Üniversiteleri denklik dışında mavi diplomaları ile de öğrencilerimize sayısız avantaj sağlamaktadır. Dünyanın her yerinde Oturum izni alma, çalışabilme ve akademik kariyer yapabilmek öğrenciler için son derece önemlidir. Bazı üniversitelerde YÖK denkliği olmadığı halde kimi kurum ve kuruluşlar, kişiler, eğitim görevlileri yanlış bilgiler vererek diplomalar sınavla bile tanınmaz, kağıt parçası olarak kalır.

Öğrencilerin hatalı bilgi sahibi olmalarına neden olmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi sayesinde öğrenciler üniversite başvurularında gerekli tüm bilgileri güvenilir şekilde alabiliyorlar. Başvuru yada kayıt işlemleri gibi her türlü evrak işlemleri de danışmanlar tarafından titizlikle sürdürülüyor. Öğrencilerin bölüm seçimlerinden Bosna’da yaşayacakları her türlü sıkıntıda profesyonel çözümler üreten Eurostar yıllardır hem ülkemizde, hem de Avrupa’da saygın bir kurum olarak adından söz ettirmeye devam ediyor.

 

Bosna Hersek ve Eğitim

Eğitim, bir ülkenin kalkınmasının önemli bir parçasıdır. Evrensel insan eğitimi kavramı, dünyanın birçok ülkesinde bir gerçeklik haline gelmiştir. Şu anda, dünyanın birçok yerinde okul ve kolej sayısında bir patlama var. Ancak, yeni okullar inşa edilirken hala çözülmesi gereken birçok sorun var. Bu konular, öğrenmeyi herkes için erişilebilir kılmak, tüm öğrencilere kaliteli eğitim sağlamak ve öğretmenlere iyi ücret ödenmesini ve saygı duyulmasını sağlamayı içerir. Bosna-Hersek, eğitim sistemlerinin uygulanması yoluyla bu konularda önemli ilerleme kaydetmiştir.

Bosna-Hersek’te çoğu okul kamuya açıktır. Bu, ülkedeki tüm öğrencilerin ücretsiz, devlet tarafından yürütülen eğitime erişimi olduğu anlamına gelir. Dini kuruluşlar ve bireyler tarafından işletilen birkaç özel okul da vardır. Bazı öğrencilerin eğitim almaları için hala mali engeller olsa da, bu, yalnızca zengin ailelerin örgün eğitimi karşılayabildiği 1990’lara göre bir gelişmedir. Avrupa’daki birçok ülke, B&H’ye kıyasla yüksek düzeyde devlet okullarına ve özel okullara sahiptir. Ancak, B&H, büyüklüğüne kıyasla devlet okullarından daha fazla özel okula sahiptir. Bununla birlikte, birçok devlet okulu özel okullarına kıyasla hala standartların altındadır.

B&H’nin örgün eğitim için bu kadar iyi standartlara sahip olmasının bir nedeni, Bosna’nın evrenselcilik sistemidir. 6 ila 15 yaş arasındaki tüm Bosna vatandaşları, devlet tarafından yürütülen ücretsiz eğitim alırlar. Bu, ülkeleri ve kültürleri hakkında bilgili, iyi eğitimli bir nüfus oluşturmaya yardımcı oldu. Ayrıca, bu politikanın uygulanmasında Eğitim, Gençlik, İnsan Kaynakları ve Diaspora İşleri Bakanlıkları arasında iyi bir koordinasyon sağlanmıştır. Tüm bölümler, tüm Bosnalı öğrenciler için tek tip bir program sağlamak için birlikte çalışır. Bu, Bosnalı gençlerin zorunlu eğitimlerini tamamladıktan sonra hem akademik hem de duygusal olarak topluma olumlu katkıda bulunmaya hazır olmalarını sağlıyor.

Bosna Hersek eğitimi ciddiye alıyor; sosyo-politik kalkınma hedeflerine ulaşmadaki önemini anlıyorlar. Ülkenin din özgürlüğünün yanı sıra düşünce özgürlüğünü de güvence altına alan bir anayasası var. Hükümet ayrıca, vatandaşlarının siyasi partiler kurma ve hükümetle ilgili veya doğası gereği siyasi olan konularda medya aracılığıyla veya anayasal koruma hakkına sahip olan kitlesel toplantılar veya dilekçeler vb. Bütün zamanlar . Bu, hükümetin Bosna-Hersek’teki vatandaşlarını eğitme konusunda ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor. Örgün eğitimin, uygun sosyo-politik gelişim hedeflerine ulaşmanın önemli bir parçası olduğunu anlıyorlar.

Eğitim, ülkenin 22 yıl önce bu Haziran’daki kuruluşundan bu yana Bosna toplumunda önemli bir rol oynadı. Son birkaç on yılda ülkelerini parçalayan birçok savaşa rağmen, kendilerini hala vatandaşlarına yüksek standartta bir eğitim sağlamaya adamışlardır. Artık ülke genelinde, birçok çocuğun çatışmalar veya evdeki diğer koşullar nedeniyle okula gidemediği 1990’lardaki savaş sırasında olduğundan çok daha fazla okul var. Savaştan bu yana çok yol kat etmiş olmalarına rağmen, mali durum veya ebeveynlerin evde çalışma durumu ne olursa olsun, tüm Boşnaklara kaliteli eğitim sağlamak söz konusu olduğunda hala ihtiyaç duyulan işler var.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!