Bosna Hersek Üniversiteleri Taban Puanları

Hersek Puanları

Yurtdışında eğitim görmek için üniversite taban puan şartı aranmıyor. Bu nedenle Bosna Hersek üniversiteleri taban puanları bulunmamaktadır.

Bosna Üniversiteleri Puanları

Bosna Hersek Üniversiteleri Taban Puanları uygulaması bulunmamaktadır. Alan ayrımı yapılmadan herhangi bir lise türü farketmeden istenen bölümde harç ücretini ödeyerek okuyabilirsiniz.

Uluslararası Travnik Üniversitesi derslerden geçemediğiniz de ders ücreti istemez, sadece cüzzi bir sınav ücreti ödersiniz. Lisans tamamlamalar da fark dersi  yılda alınan 10 ders üzerine taşarsa ek ücret talep edilir. Bir ders için yıllık eğitim ücreti dışındadır. Gelmediğiniz günler için sınavlara girme hakkınız olsun, yıl kaybetme yaşamayın. Lisans tamamlama için güzel bir fırsat. Üniversitemiz Uluslararası Travnik Üniversitesinde AKTS ile Fakülteli olun
MYO 1. Sınıfa kayıt yaparak gördükleri derslerden muaf olmuş şekilde, görülmeyen dersleri 3. sınıftan başlayarak 3.4. sınıfı okurken alabiliyor ki bu da muaflık AKTS Farkı ile oluyor.

1.Sınıf muaflık ve AKTS Farkı alınır
2.Sınıf muaflık ve AKTS Farkı alınır
3.Sınıf okunur.
4.Sınıf okunur.

Avrupa kredi transfer sistemi ile 240 krediye tamamlanıyor ve diploma alma 4 yıllık Fakülteli hakkı kazanıyorsunuz.
Hocaların önerdiği kitapları alabiliyorsunuz, kitap alma mecburiyeti yok
Whatsapp, E-mail, Facebook, ortak kullanım söz konusu grup şeklinde
Fotokopi cıktı olarak, Slayt, Pdf olabiliyor paylaşımlar söz konusu
Bosna Üniversiteleri Taban Puanları yoktur.

 

Bosna’da Eğitim ve Öğretim

Eğitim, bir ülkenin kalkınmasının önemli bir parçasıdır. Eğitimli vatandaşları olmayan bir ülke, durgunluğa ve yoksulluğa mahkumdur. Eğitim, binaların, öğretmenlerin ve öğrencilerin hepsinin savaştan sonraki hayata uyum sağlamak için zamana ihtiyaç duyduğu Bosna-Hersek gibi çatışma sonrası bir durumda özellikle önemlidir. Çevre ülkeler savaş öncesine göre daha iyi iş fırsatlarına sahip olduğundan, eğitim savaş sonrası nesil için daha da önemli hale geldi.

Bosna-Hersek hükümeti, eğitim sistemini öğrencileri gelecekteki işlere hazırlamak için tasarladı. İlkokul sistemindeki her sınıf, dört yıllık zorunlu eğitim ve bir yıllık seçmeli dersleri içerir. Öğrenciler daha sonra lisede okumak istedikleri konuları seçerler. Bundan sonra, hangi üniversiteye gitmek istediklerini seçebilirler. Bu sayede sistem modern ihtiyaçlara ayak uydururken herkesin yeterli eğitim almasını sağlar.

Bosna Hersek’teki tüm okullar tüm öğrencilere ücretsizdir. Bu, bazı öğrencilerin okul öğle yemeği için ödeme yapmak zorunda kaldığı ve diğerlerinin ödemediği eski günlerden önemli bir gelişme. Öte yandan, yüksek nitelikli öğretmenleri öğretmek için pahalı bir sistem var; savaştan önce iyi eğitilmiş öğretmenler, şimdi yeni üniversite mezunlarıyla pozisyonlar için rekabet ediyor. Sonuç olarak, tüm öğrencilerden okula gitmek için para alınsa da, yüksek nitelikli öğretmenlere ekstra ücret yerine devlet veya özel kuruluşlar tarafından ödeme yapılabilir.

Bosna Hersek’teki müfredat üç düzeyden oluşur: temel eğitim , orta öğretim ve yüksek öğretim. Temel eğitim seviyesi matematik, Ana Dil (Boşnakça veya Hırvatça) ve Slovence veya Sırpça gibi konuları kapsar. Daha sonra fizik, kimya, biyoloji, coğrafya ve bilgisayar bilimi gibi ikincil seviye dersler gelir. Bu konular, öğrencilerin kendi ülkelerinde yıllarca süren savaşın ardından etnik gruplara ayrılmasından sonra anlamaları gerekenleri kapsar. Daha sonra hukuk, tarih, ekonomi ve siyaset bilimi gibi yükseköğretim konuları gelmektedir. Bu konular, komşu ülkelere karşı onlarca yıl süren savaşların ülkeyi yeniden etnik gruplara ayırmasının ardından, öğrencilerin kendi ülkelerinin sınırları içinde anlamaları gerekenleri kapsar.

Bosna ve Hersek’teki eğitim programları, vatandaşları için daha iyi bir gelecek için çalışmaktadır. Eğitim sisteminin her bölümü farklı bir odak noktasına sahiptir, ancak ülkedeki herkes için yeterli bir eğitim sağlar. Her vatandaşı eğitmenin maliyeti son derece düşüktür, çünkü yüksek nitelikli öğretmenlere para almak yerine hükümet tarafından ödeme yapılır – benzer bir şey ilkokullarda öğle yemeği ücretlerinde olur. Bosna-Hersek’te eğitim, vatandaşları için daha iyi bir geleceğe doğru istikrarlı bir ilerleme kaydediyor – bu, sonunda bu paramparça topraklara barış tekrar geldiğinde, nihayetinde herkesi çok daha mutlu edecek bir şey!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!