Bosna Hersek Duyuru

Bosna Hersek Üniversitesi Dikey Geçiş

Bosna Hersek Üniversitesi Dikey Geçiş imkânları sayesinde gördükleri dersleri avrupa kredi transfer sistemi bologna ve lizbon antlaşmaları sayesinde 2 ...

Bosna Hersek Üniversitesi Dikey Geçiş

Bosna Hersek Üniversitesi Dikey Geçiş imkânları sayesinde gördükleri dersleri Avrupa kredi transfer sistemi Bologna ve Lizbon antlaşmaları sayesinde 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu okuyan öğrencilerimiz artık lisans tamamlama sayesinde Bosna Hersek’te 4 yıllık lisans mezunu olabiliyorlar.

Avrupa’da eğitimlerini tamamlama şansı yakalayan öğrenciler aynı zamanda yabancı dillerini de geliştirerek büyük avantajlara sahip oluyorlar. Avrupa’nın ortasında yer alan üniversitelerin saygın ve prestijli diplomaları sayesinde pek çok Avrupa ülkesinde iş bulabilme imkanına kavuşan öğrenciler, sınava girip lisans tamamlama derdi çekmek zorunda kalmıyorlar. Eğitimlerine yurt dışında devam etme fırsatı sayesinde mavi diploma da alıyorlar. Türkiye’de tanınan diplomalara sahip olup Bosna Hersek üniversitelerinde dikey geçiş yaparak Avrupa standartlarında bir eğitim alabilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi dikey geçiş yapmak isteyen öğrencilerimiz için yetkilendirilmiş bir firma olarak profesyonel danışmanlık hizmetleri vermektedir. Sınava girmeden doğrudan başvuruda bulunarak dikey geçiş yapabileceğiniz gibi, Bosna üniversitesinde eğitim alacağınız bölümdeki derslerden muafiyet durumunuz değerlendirildikten hemen sonra eğitime başlayabilmektesiniz. 2 yıllık eğitiminizi 4 yıllık bir lisans haline getirebilir ve mezun olduğunuzda iş bulma konusunda da sıkıntı yaşamazsınız. Lisans tamamlama ya da dikey geçiş için her türlü bilgiyi Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezlerinden alabilirsiniz.

Üniversitelerde Dikey Aktarım Prensibi

Bilgiyi bir üniversiteden diğerine aktarmak zor bir süreçtir. Akademik bilginizi bir üniversiteden diğerine başarıyla aktarırsanız, muhtemelen mükemmel bir derece alırsınız. Tersine, bilginizi başarılı bir şekilde aktaramazsanız, muhtemelen ortalama veya ortalamanın altında bir derece alırsınız. Ayrıca öğrenciyseniz ve konuya aşina değilseniz bilgi aktarımı zor olabilir.

Bir üniversiteden diğerine bilgi aktarma işlemine dikey aktarım denir. Bu süreçte bir üniversiteden hocalarınız bir önceki üniversitede öğrendiklerini diğer üniversitelere aktarırlar. Sonuç olarak, doğru bir şekilde yaparsanız bilgiyi aktarmak zor ama ödüllendirici bir süreç olabilir. Bazı insanlar, yüksek düzeyde beceri ve anlayış gerektiren karmaşık bir görev olduğu için dikey geçiş sürecinde sorun yaşarlar.

Birçok öğrenci akademik bilgilerini bir üniversiteden diğerine başarılı bir şekilde aktarmayı zor bulmaktadır. Dikey geçiş sürecinde zaman kaybetme gibi zorluklarla karşılaşıyorlar. Ek olarak, bazı kolejlerin herhangi bir üniversiteye kabul edecekleri öğrenci sayısını kısıtlayan katı kabul politikaları vardır. Bu, bilgilerini bir üniversiteden diğerine etkin bir şekilde aktarabilen öğrenci sayısını etkili bir şekilde sınırlar. Bilginizi başarılı bir şekilde aktarma şansınızı en üst düzeye çıkarmak için şu önerileri izleyin: 1) önceden kurumla iletişime geçin ve dikey aktarım politikalarını sorun; 2) öğretmenlerinizi eğitim yolculuğunuzda erkenden tanımlayın, böylece onların derslerinden faydalanabilirsiniz; ve 3) bilginizi bir üniversiteden diğerine etkili bir şekilde aktaran bir öğrenme planı oluşturun.

Akademik bilginizi bir üniversiteden diğerine başarılı bir şekilde aktarmak zor olsa da, kolejler destek araçları sağlayarak öğrencilere bu görevde yardımcı olabilir. Örneğin, bazı kolejler, öğrencilerin her üniversitede aldıkları dersleri anlamalarına yardımcı olan müfredat kılavuzları sağlar. Bu kılavuzlar, bilgilerini başarılı bir şekilde aktarmaya çalışırken öğrenciler için faydalı bir yapı sağlar. Ek olarak, bazı kolejler, öğrencilerin derslerini anlamalarına ve sınavlara hazırlanmalarına yardımcı olan öğretmenler sağlar. Bu öğretmenler genellikle öğrencinin okuduğu kolej tarafından sağlanır ve ücretsizdir.

Bilginizi bir üniversiteden diğerine başarılı bir şekilde aktarmak, doğru yaparsanız zorlu ama ödüllendirici bir süreçtir. Kolejler, ders çalışmak için destek araçları sağlayarak ve dikey geçiş yolundaki öğrenciler için çalışma kılavuzlarını vurgulayarak öğrencilere bu görevde yardımcı olabilir. Esasen, bilgi aktarımı, hem kolejlerden hem de üniversitelerden özveri ve destek gerektiren devam eden bir süreçtir!

Uluslararası Travnik Üniversitesi Dikey Geçiş Bölümlerimiz

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Elektrik Mühendisliği 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!