Bosna Hersek Üniversitesi Özel Üniversiteleri

Bosna Hersek Üniversitesi Özel Üniversiteleri

Bosna Hersek Üniversitesi Özel Üniversiteleri Dünyanın en saygın üniversitelerine sahip Bosna Hersek, Türk öğrencilerinin de okumak için can attığı bir ...

Bosna Hersek Üniversitesi Özel Üniversiteleri

Çağdaş kampüsleri ve eğitimleri, modern laboratuvar ve derslikleri ile son derece kaliteli eğitimler sunan Bosna Hersek Üniversitesi Özel Üniversitelerinde çok sayıda Türk öğrenci de eğitim almaktadır.

Bosna Hersek Üniversitesi Özel Üniversiteleri Dünyanın en saygın üniversitelerine sahip, Türk öğrencilerinin de okumak için can attığı bir ülkedir.  Dünyanın en saygın akademisyenlerinin derslere girdiği üniversitelerde, devlet üniversitelerine oranla çok daha yüksek kalitede eğitimler verilmektedir. Dünyanın en iyi mesleklerine sahip olabileceğiniz bölümlerde okuyabilmek için oldukça uygun harç bedelleri ödeyerek bu üniversitelerde okuyabilirsiniz. Özel üniversitelerde sınav ya da puan sıkıntısı olmadığı için doğrudan başvuruda Eurostar’a bulunabilirsiniz. Son derece ciddi bir eğitim kadrosuna sahip olan üniversitelerde Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun eğitimler verilmekte ve aynı zamanda Erasmus Öğrenci Değişim Programı da sunulmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, öğrencilerimizin Bosna Hersek Özel Üniversitelerinde okumaları için profesyonel danışmanlık hizmeti vermekte üniversite başvuru ve kayıt gibi pek çok işlemlerini büyük bir titizlik içinde yürütmektedir.
Bosna Hersek Üniversitesi Özel Üniversiteleri özel olarak herhangi bir cemaate bağlı olmaksızın Uluslararası Travnik üniversitesi hem hukuk dalında hemde mühendislik eğitimlerinde, gazetecilik, medya yönünde zengin olanaklar sunması Bosna’da  üniversite tercih noktasında ençok Travnik şehrinde üniversite olmuştur.  Travnik şehrinde Erasmus ve Mevlana değişim programını uygulayan en iyi üniversite seçilmiş, Avrupa’dan ödülleri toplamıştır. Pek çok devlet üniversitesine sahip ülkede aynı zamanda birçok özel üniversite bulunmaktadır. Bunlar içinde öğrencilerimizin en çok tercih ettiği üniversiteler ise şu şekildedir:  Bölüm çeşitliliği ise son derece iştah kabartıcıdır. Travnik şehrindeki diğer üniversitelerde akreditasyon sorunu olduğu için tercih edilmemektedir. Coğrafi ve kültürel güzellikleri dışında, ortak tarihi geçmişimiz nedeni ile de gençlerimizin eğitim alırken en çok rahat ettiği ülkelerin başında gelmektedir.

Bosna Hersek Üniversiteleri ve Modernlik

Bosna-Hersek din, etnik köken ve siyasetle ilgili karmaşık bir tarihe sahip eski bir Yugoslav cumhuriyetidir. Bosna-Hersek diasporaları, 20. yüzyıl boyunca orijinal ülkeleriyle güçlü bağlarını korudu. Çalkantılı geçmişi boyunca Bosna-Hersek, Balkanlar’ın akademik ve teknolojik açıdan en gelişmiş ülkelerinden biri olmaya devam ediyor.

II. Dünya Savaşı’ndan sonra Bosna-Hersek Yugoslavya içinde bağımsız bir ülke oldu. Saraybosna Üniversitesi, vatandaşlarına modern eğitim sağlamak amacıyla 1950 yılında kurulmuştur. Başlangıçta, savaş üniversitenin altyapısının çoğunu moloz haline getirmişti, ancak yeniden yapılanma çabaları zamanında tamamlanmasını sağladı. Üniversite, lisans derslerine ek olarak, ekonomi, hukuk, siyaset bilimi, kamu yönetimi ve uluslararası ilişkiler alanlarında bir dizi lisansüstü ders sunmaktadır. Ek olarak, biyoloji, ormancılık ve doğa koruma araştırmaları için bir Biyoçeşitlilik ve Doğa Koruma Enstitüsü’ne sahiptir. 2011 nüfus sayımına göre, ülkenin dört milyonluk nüfusunun yüzde 44’ü en az ortaöğretim mezunudur. Tüm vatandaşların eğitimi konusunda hala ilerleme kaydedilmesine rağmen, Bosna diğer Balkan ülkelerine kıyasla güçlü bir akademik temele sahiptir.

Bugünün Bosna-Hersek, Yugoslavya’dan bağımsızlığını takiben ekonomik istikrarı nedeniyle canlı bir üniversite ortamını sürdürmektedir. 1992’de Bosna Savaşı’ndan harap olan üniversiteler kapılarını bir kerede yeniden açtılar. Ülke şu anda 80’den fazla orta öğretim kurumuna sahip on iki üniversiteye ev sahipliği yapıyor. Zayıf ekonomi nedeniyle öğrenim ücretleri hala yüksek olsa da, yeni üniversite inşaatları kayıtlara ayak uyduruyor. Bu çabalar, modern teknolojilere erişimi olan yüksek eğitimli bir nüfusla sonuçlandı. Standart sınıf eğitimine ek olarak, Bosna Hersek üniversiteleri evlerinde araba veya internet bağlantısı olmayanlar için birçok uzaktan eğitim programı sunmaktadır. Birçok Bosnalı öğrenci, üniversite kurslarını, memleketlerinde işverenler tarafından tanınan ulusal olarak tanınan derecelere başarıyla aktardı.

Bosna’da Özel Üniversiteler

Bosna Hersek Üniversitesi Özel Üniversiteleri

Bosna Hersek’te Özel Üniversiteler

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!