Bosna-Hersek'te Diş Hekimliği

Bosna-Hersek’te Diş Hekimliği

Üniversiteye giriş sınavında beklediğiniz dereceyi yapamadığınızdan, hayalini kurduğunu diş hekimliği eğitimini  almak için bir yıl daha beklemek istemiyorsanız, Bosna Hersek Üniversiteleri ile bağlantı kurmanız en mantıklı yol olacaktır.

Bu durumda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile irtibata geçmeniz durumunda konu ile ilgili detaylar hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Bosna Hersek Üniversiteleri Bosna Hersek’in en köklü eğitim kurumlarından birisidir. Gerek eğitim sistemi gerekse öğretim görevlileri, öğrencinin o yaştaki bilgi algılama kabiliyetine göre eğitim sunulmasında etkili olmaktadır. Üniversite kampüsünde sunulan eğitim dünya standartlarında olup diğer Avrupa üniversiteleri ile eşdeğerdedir.

Dünya üzerinde kabul görmüş olan Bologna kriterleri ile eğitim sağlandığı için öğrenci basmakalıp bilgiler ile bunaltılmamakta, günün koşullarına uygun bilgiler ile donatılmaktadır. En güncel bilgileri alan öğrenci yine üniversite içinde ve laboratuvar ortamında, derslikle aldığı bilgiyi pratik olarak uygulama imkânı bulmaktadır. Öğrencinin öğrendiği bilgi havada kalmamakta, hayata geçmektedir. Bu özelliği Bosna Hersek Üniversitelerini Avrupa üniversiteleri arasında liste başı olarak yerleşmesine olanak sağlamaktadır. 3500 Euro’ya  Diş hekimliği eğitimi alabilirsiniz.

Bosna-Hersek’te Diş Hekimliği Ücretleri

Bosna-Hersek Üniversitesinde eğitim almak, diğer Avrupa üniversiteleri ve Türkiye’deki eğitim veren vakıf üniversiteleri ile mukayese edildiği zaman çok daha düşük maliyetlidir. Özel üniversitelerde uygulanan yüksek harç bedeli Bosna Hersek Üniversiteleri için söz konusu değildir. Örneğin, öğrenci diş hekimliği alanında akademik eğitim almak istiyorsa, bu eğitim için Türkiye’deki vakıf üniversitelerinden birisini de eğitim almayı seçtiği zaman ortalama 12.000 Euro civarında yıllık harç bedeli ödemek zorundadır. Ancak Bosna-Hersek Üniversitesi Saraybosna devlet üniversitesinde  diş hekimliği öğrenci kabul etmektedir. Öğrenci tercihini Bosna Hersek Üniversitelerinden yana yaptığı zaman, dünya standartlarında eğitim hakkını daha düşük eğitim harç bedeli olanağı ile almaya hak kazanmaktadır.

Bosna Hersek Üniversiteleri son yıllarda yeni bir uygulamaya daha başlamış ve eğitim olanağı sunmuştur. Öğrenci yabancı dil sorunu yaşıyor biraz  ve hazırlık bölümü okuyarak bu zamanı iyi değerlendiriyor.  Anadilde eğitimin daha sağlıklı bir uygulama olacağının tespit edilmesi ile birlikte üniversite yönetimi bu yönde bir karar almıştır ve bu karar öğrenciler açısından da avantaj sağlamaktadır.

Öğrenci anadilde aldığı eğitimi daha sağlıklı olarak algılayabileceği için öğretim görevli ile öğrenci arasındaki bilgi akışı da daha verimli olmaktadır. Bu yüzden klinik ve uygulamalarda halk hastanesinde hastalarla daha vakıf bır dille  iletişim kolaylaşıyor. Bosna Hersek Üniversiteleri son yıllarda Türk öğrenciler açısından cazibe merkezi olarak görülmektedir. Avrupa’ya kabul edilen ülke olması da,  oturum izni ve çalışma izni sunması avantajlarından sayılmaktadır.

Bosna Hersek Üniversitelerinin bu kadar çok ilgi görmesinin diğer bir sebebi de taban puan uygulamasının olmamasıdır. Öğrenci hayalini kurduğu mesleğin eğitimini almak uğruna lise yıllarını dershanelerde harcamayacağı için kendisine zaman ayırabilmektedir. Lise eğitimi sona erdiği zaman lise diploması ile Bosnahersek Üniversitesine başvurması kayıt işlemlerinin başlatılması için yeterlidir.
Alınan eğitimi  ve öğretim görevlilerinin kontrolünde olarak uygulamaya koymakta ve olası öğrencilerin eksikliklerini tamamlama imkânı bulmaktadır. Bu uygulama öğrencinin bilgi yönünde daha donanımlı olarak hayata hazırlanmasına vesile olabilmektedir. Diğer taraftan en modern uygulamalara sahip olan kampüs laboratuvarında denemeler, klinik çalışmalar yapabilen öğrenci kendisini ispatlama fırsatı yakalamaktadır. Aldığı bilgilerin ışığında yeni gelişmelere imza atma fırsatı bulan öğrencinin özgüveni yükselmekte ve daha cesur atılımlarda bulunabilmektedir.

Bosna-Hersek Üniversitesinde  diş hekimliği eğitimi almayı hedefleyen öğrenci bu aşamada yurtdışı eğitim danışmanlığı Eurostar ile bağlantı kurması durumunda, Bosna Hersek’teki eğitimine başlama aşamasından mezuniyetine, arkasında köklü bir danışmanlık kurumunun varlığı ile hareket edeceğinden kendisini güvende hissedebilecek ve tüm dikkatini eğitimine verebilecektir.

Saraybosna Üniversitesi Diş Hekimliği 3500 Euro

Saraybosna Üniversitesi Diş Hekimliği

Saraybosna Devlet  Üniversitesi Diş Hekimliği

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!