Bosna Hersek'te Eğitim Sistemi

Bosna Hersek’te Eğitim Sistemi

Bosna Hersek'te Eğitim Sistemi Bosna Hersek’te eğitim sistemi Avrupa Birliği Üye ülkelerinin imzaladığı Bologna Eğitim Kriterleri’ne göre düzenlenmiştir ...

Bosna Hersek’te Eğitim Sistemi

Avrupa Birliği Üye ülkelerinin imzaladığı Bologna Eğitim Kriterleri’ne göre Bosna Hersek’te Eğitim Sistemi düzenlenmiştir. Çok sayıda yabancı öğrencilerin okuduğu üniversitelerde 4 yıllık lisans eğitimleri dışına, yüksek lisans ve doktora eğitim programları da uygulanmaktadır. Aynı zamanda lisans tamamlama da bulunan üniversitelere ülkemizden yoğun bir talep vardır. Çağdaş, demokratik bir eğitim sistemini benimseyen üniversitelerin akademisyenleri de ülkenin en önemli isimlerinden oluşmaktadır. Modern tesisleri ve derslikleri dışında, öğrencilerin her türlü sosyal gelişimine destek veren çok sayıda tesis ve etkinlik de üniversite eğitim sisteminin bir parçasıdır. Öğrenci ve akademisyenlerin yararlandığı Erasmus Öğrenci Değişim programı da üniversitelerde uygulanmakta ve böylece öğrenciler farklı bir Avrupa ülkesinde eğitimlerini tamamlama fırsatı bulabilmektedirler.

Polis Akademisi , İmam Hatip Mezunları, Teknik Lise, Sağlık Lisesi, Çok Programlı Lise, Düz Lise, Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Meslek Lisesi gibi alan ayrımı yapılmadan hangi bölüm istenirse kayıt almaktayız herkes istediği bölümü okuyabilmektedir. Başarı öğrenciye aittir, severek okunazak bölüm başarıyı başarıda mutluluğu hayatı kazandıracaktır. Sizde mutlu yaşam sürmek istemez misiniz? gelin istediğiniz bölüme yön verelim kariyer basamaklarını aşmak sizin elinizde ilk adımı atın. Bir telefon kadar yakınınızdayız.

Bosna Hersek’te Eğitim Sistemine ait olarak

Bizler yeni diller öğrenmek isteyen kişilere ve Üniversite okumak isteyenlere yeni dünyalar keşfetmek. Bizle dil öğrenmek için fikir alışverişinde. Biz dünyayı daha iyi değiştiriyoruz! Bizimle öğrenin, Boşnakça, Hırvatça, Sırpça, İngilizce okumak ve konuşmak için Akademik Eğitim için yanınızdayız.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi sayesinde Bosna’daki üniversitelerde eğitim gören öğrencilerimiz Avrupa Kredi Transfer sistemine göre eğitimler almaktadır. ECTS (AKTS) sistemlerinin de uygulanan üniversitelerde eğitim görmek isteyen öğrencilerimiz Eurostar ile işlemlerini son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bosna Hersek’te eğitim sistemi herhangi bir sınav zorunluluğu gerektirmiyor. Öğrencilerin lise veya dengi okul mezunu olmaları yeterli oluyor. Bu sayede öğrencilerimiz sınav stresi çekmeden istedikleri bölüme direkt olarak kayıt yaptırıp hayallerini gerçekleştirme fırsatı buluyorlar. Özel ve devlet üniversitelerine sahip Bosna’da eğitim ücretleri de son derece düşüktür. Harç bedelleri ülkemizle kıyaslandığında çok ucuz olduğundan, öğrencilerimiz eğitim hayatlarını en ideal şartlarda sürdürmektedirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!