Bosna Hersek'te Üniversite Eğitimi ve Ücretleri

Bosna Hersek’te Üniversite Eğitimi ve Ücretleri

Bologna Eğitim Kriterleri, Avrupa üyesi ülkelerin imzaladığı bir anlaşmaya bağlı olarak Bosna üniversitelerinde de uygulanmaktadır. Avrupa Kredi Transfer ...

Bosna Hersek’te Üniversite Eğitimi ve Ücretleri

Bosna Hersek’te üniversite eğitimi ve ücretleri ile ilgili en doğru ve güvenilir bilgileri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Merkezlerinden öğrenmek mümkündür.

Bosna Hersek’te Üniversite Eğitimi ve Ücretleri Özel ve devlet üniversiteleri bulunan Bosna’da eğitim ücretleri son derece ekonomiktir. Diğer ülkelerdeki eğitim giderlerine oranlandığında çok düşük görünen rakamlar 1000 ile 6000 Euro arasında bir ortalamaya sahiptir ve okula, bölüme göre değişkenlik göstermektedir. Bosna aynı zamanda ülke olarak da son derece ekonomik bir yaşama sahip olduğundan, öğrenciler her anlamda bütçelerini aşmadan Avrupa’da eğitim almanın avantajlarını sonuna kadar kullanabilmektedirler. Sınavsız girilebilen üniversitelerde istenilen bölümde okuyabilmek için yalnızca lise mezunu olmak yeterlidir.

Siz de Avrupa’da üniversite eğitimi almak istiyorsanız en yakın Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi temsilciliği ile görüşebilirsiniz.

Bosna’da çok üniversite var ama En kalitesini, okunabilirlik durumunuzu, maddiyat olarak geçim durumunuzu, adaptasyon sürecinizi düşünerek seçebilirsiniz. Yardım konusunda üniversite seçiminizde rehberlik servisimiz Eurostar yetkilileri size hangi bölümler düşünülüyorsa size özel analizle, en iyi hangi okulda ve hangi ücretlerde eğitim seçmenizde faydalı olacaktır.Bosna Hersek’te Üniversite Eğitimi ve Ücretleri, Bosna Hersek Eğitim Harç Ücretleri cazip,

Bosna’da en çok tercih edilen üniversiteler;

Saraybosna Devlet Üniversitesi, Zenica Üniversitesi, Tuzla Üniversitesi, Uluslararası Travnik Üniversitesi, Mostar ‘‘ Cemal Biyediç ’’ Üniversitesi, Doğu Saraybosna Üniversitesi

Bosna Hersek’te Üniversite Eğitimi ve Ücretleri uygun

Bologna Eğitim Kriterleri, Avrupa üyesi ülkelerin imzaladığı bir anlaşmaya bağlı olarak Bosna üniversitelerinde de uygulanmaktadır. Avrupa Kredi Transfer sistemi de bulunan Bosna üniversitelerinde her yıl çok sayıda yabancı öğrenci de eğitim görmektedir. Ülkemizden de yoğun bir talep olan üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında eğitimler verilmekte ve lisans tamamlama hakkı da sunulmaktadır. Pek çok öğrenci 2 yıllık eğitimlerini Bosna’daki okullarda 4 yıllığa tamamlamakta ve uluslararası geçerliliğe sahip diploma sahibi olarak kariyerlerini istedikleri gibi inşa etmektedirler. Erasmus Öğrenci Değişim Programı da uygulanan okullarda hem öğrenciler, hem de akademisyenler farklı bir Avrupa ülkesine giderek, eğitimlerinin bir bölümünü orada tamamlamakta ve farklı kültürler görmektedirler.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli Lisans Bölümleri

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği 2500 Euro
İş Sağlığı ve Güvenliği 2500 Euro
Elektrik Mühendisliği 2500 Euro
Yüksek Lisans ve Doktora 5000 Euro

Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Lisans Bölümleri

Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Diş Hekimliği 3500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Eczacılık 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Mühendislik Bölümleri 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Güzel Sanatlar 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Veterinerlik 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Psikoloji 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Dil Hazırlık 2500 Euro

 

Zenica Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

 

Tuzla Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

 

Mostar Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!