Bosna’da Eczacılık Eğitimi

Bosna’da Eczacılık Eğitimi

Bosna’da Türkçe Eczacılık Bosna Hersek Osmanlı'nın incisi Travnik üniversitesi Türkiye’deki devlet üniversitelerine yerleşemeyen öğrencileri Bosna’da ...

Bosna’da Eczacılık Eğitimi

Türkiye’deki devlet üniversitelerine yerleşemeyen öğrencileri Bosna’da eczacılık bölümü eğitimi almaya davet ediyor. Dünyanın dört bir yanından öğrencilerin bir arada olduğu, dünya standartlarında ve ayrıcalıklı bir eğitim olanağından neden siz de yararlanmayasınız.

Saraybosa Devlet Üniversitesinde Eczacılık bölümü yıllık harç ücreti 2500 Euro’dur.  Bosna Hersek diğer Avrupa üniversiteleri ile eşdeğerde eğitim olanağına sahiptir. Dünya standartlarında ve en güncel uygulamalar ile desteklenen eğitim programları, öğrencinin geleceğine tam donanımlı olarak hazırlanabilmesine imkân sağlamaktadır. Dünya üzerinde takdir toplamış ve ileri dünya görüşüne sahip öğretim görevlilerinin rehberliğinde verilen eğitim sonucunda denklik derecesinde diploma elde edeceğinin bilincinde olan öğrenci, geleceğinden kaygı duymadan sadece eğitimine odaklanabilmektedir.

Bosna’da eczacılık fakültesini seçen öğrenci, her şeyden önce anadilde eğitim aldığı için hazırlık bölümü eğitimi almakta ve doğal  olarak akademik dili ile aldığı bilgileri tam olarak kavrayabilmektedir. Öğretim görevlisi ile öğrenci arasında sağlıklı bilgi akışı sağlanmaktadır.
Bosna Hersek üniversitelerinde taban puan uygulamasının olmayışı, öğrencileri bu ülke üniversitelerine çeken diğer bir özelliktir. Türkiye’deki öğrenci eczacılık bölümünde üniversite eğitimi almayı istese üniversite giriş sınavında belirlenen puanı yakalayabilirse ne ala, yoksa umutlarını bir başka bahara bırakmak durumunda kalmaktadır. Oysa Bosna Hersek üniversitesinde ve diğer Avrupa üniversitelerinde bu tür bir uygulama mevcut olmadığından, öğrenci puan kısıtlaması olmadan hayalini kurduğu ve kendisini en iyi biçimde ifade edebileceği bölümde alan bilgisi ile yeterliliğe alınarak eğitim alabilmekte ve bu ilgili eğitimi aldığında. Diploma notu ile başarıya ulaşması kaçınılmaz olmaktadır.

Bosna Hersek Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Ücretleri

Bosna Hersek üniversitesini bu kadar cazip kılan diğer bir ayrıntı da, üniversite eğitim harç bedeli uygulamasıdır. Diğer Avrupa üniversiteleri ve Türkiye’deki vakıf üniversiteleri ile mukayese edildiği zaman aradaki fiyat farkı göze çarpmaktadır. Öğrenci herhangi bir Avrupa üniversitesinde ya da Türkiye’de eğitim veren vakıf üniversitelerinden birisinde eczacılık eğitimi almayı arzu etse bu eğitimi için ödeyeceği yıllık harç bedeli 10.000 Euro civarında iken, Bosna Hersek üniversitesinde bu yönde bir eğitim almak istediğinde kendisinden talep edilen yıllık harç bedeli olarak 2500 Euro civarında bir ücrettir. Bu durumda öğrenci Bosna’da eczacılık eğitimi almayı seçerek dünya standartlarında, modern ve güncel eğitim hakkına çok daha düşük bir bedel karşılığında ulaşabilmektedir.

Eczacılık eğitiminin ne kadar hassas ve kritik bir eğitim dalı olduğu herkesçe bilinir. Ecza ile kimyanın kesiştiği noktada yapılan çalışmalar, bu alana ilgi gösteren gençlere cazip gelmektedir. Bosna’da eczacılık eğitimi alan öğrenci, Avrupa’nın ortasında ve tüm bilimsel çalışmalara yakın bir konumda bulunur olmanın getirdiği avantajlardan yararlanabilmekte ve uluslararası eczacılık organizasyonlarını takip ederek aldığı eğitimin detaylarına ulaşabilmektedir. Bu ayrıcalık öğrencinin eğitimine destek niteliğindedir ve Türkiye’de eğitim alan bir öğrencini bu imkânlara ulaşabilmesi pekte mümkün görülmemektedir.

Bosna Hersek’te eğitim almayı tercih eden öğrenci, farklı bir ülkede farklı kültürlere ait insanlar ile bir arada yaşamanın getirdiği deneyimleri ile dünya görüşünü geliştirmekte ve hayata bakış açıcı gelişmektedir. Bu ayrıcalık öğrencinin sadece eğitim olarak değil kişilik olarak da gelişmesine olanak sağlanmaktadır. Bu durum gelecekteki hayatına artı değer katmakta ve her zaman rakiplerinden bir adım ileride olma imkânı sağlamaktadır.
Bosna’da eczacılık eğitimi almak isteyen üniversite adayları bu aşamada Eurostar yurtdışıeğitim danışmanlığı ile bağlantı kurarak en sağlıklı kararı vermiş olmaktadır. Konusunda uzman kadro ile verilen danışmanlık hizmeti öğrencinin yurtdışında eğitim gördüğü süre boyunca ışığı olmakta ve sadece eğitimine odaklanma imkânı bulmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!