Bosna'da Okumak

Bosna’da Okumak

Bosna’da Okumak Kardeş ülke Bosna’da üniversite okumak pek çok Türk öğrenci için büyük avantalar anlamına gelmektedir.

Biz yeni diller öğrenmek isteyen kişilere ve Üniversite okumak isteyenlere yeni dünyalar keşfetmek. Bizle dil öğrenmek için fikir alışverişinde. Biz dünyayı daha iyi değiştiriyoruz! Bizimle öğrenin, Boşnakça, Hırvatça, Sırpça, İngilizce okumak ve konuşmak için Akademik Eğitim için yanınızdayız. Geçmişte derin tarihi ve kültürel bağlarımız olan Bosna öğrencilerimizin kendilerini evlerinde hissetmelerine neden olmakta. Avrupa’da bulunan ve eğitimleri ile tüm dünyada geçerlilik sahibi olan Bosna üniversiteleri öğrencilerin mezun olduklarında kolayca iş bulmalarını sağlayan bir eğitim sistemine sahiptir. Avrupa’da nerede okumalıyım diyorsanız kardeş ülke Bosna’da okumak tercihiniz olmalı…

Avrupa Birliği kriterlerine uygun şekilde verilen eğitimler sonucu mavi diploma ile mezun olduklarında da uluslararası saygınlığı olan diplomaları sayesinde kolayca iş bulabilmektedirler. Son derece ucuz eğitim giderlerine sahip olan Bosna üniversitelerinde okumak hem ucuz hemde kaliteli öğrenciler yetiştirmekteler. Bosna’da üniversite okumak aileler için olumlu düşünceler ile yakın gelmektedir. Bayan öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversiteler oldukça ekonomiktir. En büyük avantajlarında Alan ayrımı yapılmadan herhangi bir liseden mezunlarını başarılı olabilecekleri bölümlere kabul etmesidir. Dünya’nın en saygın üniversitelerinde okumak için öğrencilerimizin herhangi bir üniversite sınavına girme zorunluluğu olmaması ve istedikleri bölüme Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından direkt olarak kayıt yaptırabilmeleridir.

Bosna’da okumak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi temsilcilikleri ile görüşmek yeterli olmaktadır. Profesyonel danışmanlık veren firma yetkililerinden merak edilen her tülü bilgiyi öğrenmek ve başvuruda bulunmak son derece kolaydır. Bosna’da yaşam konusunda büyük destekler veren ve aynı desteği eğitimleri boyunca öğrencilerine sunan Eurostar Bosna’da da son derece önemli bir kurum olarak çeşitli ödüller almıştır. Bosna’ya kazandırdıkları ile çok katkıda bulunmuştur. Bosna’da 2-3 üniversite sayısı var zannedenler daha fazla üniversite olduğunu anlamaları, kişilerin Bosna’da diğer üniversitelerinde tanınırlık ve denklik alınabileceklerini, Havayolu şirketlerin yolcu transferlerinin artmasına, Turizmin artmasına, Şehrin gelişmesinden, İki ülke arası ilişkilerin yukarı taşınmasından Eurostar kıskanılacak bir firma durumundadır. 2008 yılından itibaren Bosna’daki üniversitelerde istedikleri eğitimleri alabilmelerine olanak sağlamak için, adaptasyonun hemen sağlanabileceği manen de yakın ülke seçtik. Sosyal yaşam olarak da son derece ekonomik olan ve pek çok gezilecek görülecek yere sahip olan, Tarihin yaşadığı bozulmadığı Bosna, Türk öğrencilerinin son derece severek ve memnuniyet içinde okudukları bir ülkedir. Bosna’daki Türk öğrenciler pek çok üniversitenin YÖK tanınırlığı ile denkliğine sahip olacakları olması nedeni ile öğrenciler ülkemizde kolaylıkla iş bulabileceğinden Bosna’da okumak önem taşımaktadır.

Bosna Hersek İslam Kültürünü benimsemiş ve Avrupa’nın yeniliklerini getirmiş bir ülke olarak karşımızdadır. Osmanlı Yönetiminde kalmış bir ülke olarak Osmanlı fethinin sonuçlarından İslam dinine geçmiş ve benimsemişlerdir. Bu durum insanların hayat tarzına ve kültüründe etkiler yapmıştır. Osmanlı kültürü özellikle şehirli ağır basan bir niteliğe sahiptir. Osmanlı İmparatorluğu vilayeti olarak Bosna vilayeti Saraybosna şehri başkent merkezi olmuştur. Baktığımızda çeşitli medreseler, kiliseler, camiler, türbeler, Mimarisi, köprüler, okullar, yollar, köprüler yapılmış, Saraybosna’da ticaret merkezi olmuş, Başçarşı denilen tarihi ortam Avrupa’ya gidip gelenlerin alış-veriş ortamı yapılmıştı. Fatih Sultan Süleyman zamanında eğitime önem verilmiş din ırk dil ayrımı yapmadan Boşnaklar, Sırplar, Hırvatlara ortak destekler vermiştir.

Türkiye’de okumak isteyenleri İstanbul üniversitesinde eğitime başlatmıştır. Avusturya –Maceristan İmparatorluğu tarafından 5 Ekim 1908’de Bosna hersek ele geçirilmiştir. 1991-1995 Yugoslavya iç savaşı Jepa ve Sebrenica’nın düşmesi en dramatik olaydır. Nato tarafından Dayton Anlaşması ile Kanton Merkezler Eyalet sistemine geçmişlerdir. Her kantonun başbakanı, Belediyesi, bakanları bulunmakta ve idare edilmektedir. Balkanlarda Bosna Hersek gibi ülkeler nehirler, bölgenin birçok kesiminde yer alırlar. Bölgedeki nehirler içinde bazıları şelaleler birçok ülke içinde akarsular ve büyük bir havzayı oluştururlar. Toprağı suya doygun ve tarıma ve hayvancılığa uygundur. Bazıları ise daha bölgesel veya yerel nehirlerdirler. Avrupa’ya Kabul edilen Bosna-Hersek’te UNESCO tarafından Dünya Mirası yaşatılan en önemli Mostar şehri koruma altındadır. Turizm alanında Dünyanın ilgisini çekmekte ve ziyaretler her yıl artmaktadır. Mimar Sinan eserleri Neretva nehri üzerinde köprüleri olarak biriside Mostar köprüsüdür ve şuanda da her yıl şölenler ve festivaller düzenlenmektedir. Travnik Osmanlının vezirler yetişmiş şehri olara bilinir, Travnik kalesi, yemyeşil ortam ile temiz havası, içilebilir suyu, doğal gıdaları, camileri, türbeleri ile kayak merkezi, spor alaları ile bir ortamda olursunuz. Bosna’nın her şehir üniversitelerinde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığının öğrencileri binlercedir. Bosna Hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz binlerce öğrenciye deste verdiğimiz gibi sizlere de destek veririz. İlk adımı atın bizi arayın.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!