Üniversiteye Başlamak

Bosna’da Üniversiteye Başlamak

Üniversite eğitimi için yurtdışını istiyorsanız Bosna'da Üniversiteye Başlamak konusunda sizlere en cazip özellikleri sağlayabilecek ülkelerden bir..

Bosna’da Üniversiteye Başlamak

Biz yeni diller öğrenmek isteyen kişilere ve Üniversite okumak isteyenlere yeni dünyalar keşfetmek. Bizle dil öğrenmek için fikir alışverişinde. Biz dünyayı daha iyi değiştiriyoruz! Bizimle öğrenin, Boşnakça, Hırvatça, Sırpça, İngilizce okumak ve konuşmak için Akademik Eğitim için yanınızdayız.
Bosna Hersek Üniversiteye Başlamak Eğitim Danışmanlığı
Bosna üniversite eğitimi Avrupa standartlarına sahiptir. Bologna Sözleşmesi esasınca verilen eğitimler ülkenin en iyi profesörleri ve akademisyenlerinden verilmekte olduğu gibi, modern ve teknolojik olarak en üt düzeyde imkanlara sahiptir.Bosna’da Üniversiteye Başlamak için düşünürseniz Avrupa’nın ortasında bulunan ve ülkemizde tarihi, kültürel bir geçmişe sahip olan Bosna’da okumak pek çok Türk genci için büyük avantajdır. Kendilerini evlerinde hissedebilecekleri gibi, aynı zamanda YÖK denkliği sahibi olan üniversitelerden mezun olduklarında ülkemizde de iş bulma konusunda sıkıntı çekmeyeceklerdir. Bosna üniversite eğitimi alan öğrencilerimiz mavi diploma almaktadır. Mavi diplomaları uluslararası platformda geçerliliği olan ve öğrencilerin Avrupa’nın pek çok ülkesinde iş bulmasına imkan yaratan diplomalardır. Yerel dil, İngilizce eğitim görülen üniversitelerde aynı zamanda Türkçe eğitim desteği de verilmektedir.

Bosna üniversitelerine kayıt yaptırmak için herhangi bir üniversite sınavına girme zorunluluğu ya da taban puan alma mecburiyeti yoktur. Öğrenciler istedikleri bölümde hemen okumaya başlayabilirler. Tek şart lise veya dengi okul mezuniyetine sahip olmaktır. Başvuru şartları ve kayıt için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi çalışanlarından profesyonel hizmet alabilirsiniz. Avrupa kredi transfer sistemi olan üniversitelerde aynı zamanda lisans tamamlama da olduğundan, pek çok öğrencimiz 2 yıllık eğitimlerini Bosna’da 4 yıllık olarak tamamlamakta veya çift dal uygulamasından yararlanmaktadırlar. Erasmus öğrenci değişim programının da uygulandığı Bosna üniversitelerinde pek çok sosyal aktivite ve öğrenci kulübü de bulunmaktadır. Eğitim harç bedelleri ise ülkemize göre son derece düşük olduğundan pek çok aile için uygun rakamlardır.

Kayıtlar Yıl Boyu Devam Ediyor

Hukuk, Mimarlık, İnşaat müh, Bilgisayar Müh, Makine Müh, Elektrik Mühendisliği Kimler katılır özelden telefon bırakabilir. Mezun olduğunuz lisenin türüne, alanına aldığınız YGS-LYS -DGS puanına bakılmaksızın İstediğiniz bölümü Avrupa’nın En ucuz ülkelerinden Bosna-Hersek ‘te Türkçe Eğitimle okuyun.
MYO mezunlarına Mimarlık, Elektrik Mühendisliği ve Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Hukuk 3. sınıf öğrencilerimizdir.

Türkçe eğitim akreditasyonu, yök onaylı diplomalar
Yök Akreditasyonu,
Uluslarararası Akreditasyon,
Kendi Ülkesinde Akreditasyon
Dil Akreditasyonu (Boşnakça, Türkçe, İngilizce)
Bosna-Hersek Ülkesinde En iyi Okul
Kayıtlar Devam Ediyor Türkçe Destekli Eğitim Fırsatı
Uluslararası Travnik Üniversitesi
www.iut.edu.ba
İlk 500 üniversitelerle anlaşmalı
Best ödüllü
Sakrotes ödüllü
Türkiye’de devlet üniversiteleri ile anlaşmalı
Türkiye’de özel üniversiteleri ile anlaşmalı
Türkçe eğitim vermesi (Akrediteli)
Dünyada geçerli Avrupa diploması
Denklik başvurusu kabul edilir
Tanınma var
Yatay geçiş var
Lisans tamamlama AKTS uyumu var 3. sınıftan
Türkiye’den hocaları var
Türkiye’den giden öğrencilerle hep birlikte sınıftasınız
Tüm bölümlerde Acık öğretim veya örgün eğitim
Cemaat Üniversitesi değil
Yüksek lisans ve Doktora var
Ankara’ya Yök’e gidin Ziraat bankasına Yök’ün hesabına 50 TL yatırdığınız dekont ile dilekçenizi sunun en az 10 dakika sonrası Yök’ün olumlu belgesi elinizde olacaktır. Hemen gelin kayda kontenjanda yer alın. Denklik olduğu yıl kayıt olanlar denklik alma hakkı kazanıyor.
Dilekçeniz;
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı
Tarih
Bosna-Hersek’te bulunan “INTERNATİONAL TRAVNİK UNİVERSİTY ’’ tarafınızdan denkliği tanınmakta mıdır?
Tarafıma yazılı olarak verilmesini arz ederim.
Saygılarımla
Ad:
Soyad:
İmza:
YÖK Denklik Hesabı
Ziraat Bankası
Hesap Numarası: 5386419-5033
IBAN: TR130001002533053864195033
www.iut.edu.ba

Bosna’da Üniversiteye Başlamak için Bosnayı tanımak Bosna Hersek
Bosna Hersek İslam Kültürünü benimsemiş ve Avrupa’nın yeniliklerini getirmiş bir ülke olarak karşımızdadır. Osmanlı Yönetiminde kalmış bir ülke olarak Osmanlı fethinin sonuçlarından İslam dinine geçmiş ve benimsemişlerdir. Bu durum insanların hayat tarzına ve kültüründe etkiler yapmıştır. Osmanlı kültürü özellikle şehirli ağır basan bir niteliğe sahiptir. Osmanlı İmparatorluğu vilayeti olarak Bosna vilayeti Saraybosna şehri başkent merkezi olmuştur. Baktığımızda çeşitli medreseler, kiliseler, camiler, türbeler, Mimarisi, köprüler, okullar, yollar, köprüler yapılmış, Saraybosna’da ticaret merkezi olmuş, Başçarşı denilen tarihi ortam Avrupa’ya gidip gelenlerin alış-veriş ortamı yapılmıştı. Fatih Sultan Süleyman zamanında eğitime önem verilmiş din ırk dil ayrımı yapmadan Boşnaklar, Sırplar, Hırvatlara ortak destekler vermiştir.

Türkiye’de okumak isteyenleri İstanbul üniversitesinde eğitime başlatmıştır. Avusturya –Maceristan İmparatorluğu tarafından 5 Ekim 1908’de Bosna hersek ele geçirilmiştir. 1991-1995 Yugoslavya iç savaşı Jepa ve Sebrenica’nın düşmesi en dramatik olaydır. Nato tarafından Dayton Anlaşması ile Kanton Merkezler Eyalet sistemine geçmişlerdir. Her kantonun başbakanı, Belediyesi, bakanları bulunmakta ve idare edilmektedir. Balkanlarda Bosna Hersek gibi ülkeler nehirler, bölgenin birçok kesiminde yer alırlar. Bölgedeki nehirler içinde bazıları şelaleler birçok ülke içinde akarsular ve büyük bir havzayı oluştururlar. Toprağı suya doygun ve tarıma ve hayvancılığa uygundur. Bazıları ise daha bölgesel veya yerel nehirlerdir. Avrupa’ya Kabul edilen Bosna-Hersek’te UNESCO tarafından Dünya Mirası yaşatılan en önemli Mostar şehri koruma altındadır. Turizm alanında Dünyanın ilgisini çekmekte ve ziyaretler her yıl artmaktadır. Mimar Sinan eserleri Neretva nehri üzerinde köprüleri olarak biriside Mostar köprüsüdür ve şuanda da her yıl şölenler ve festivaller düzenlenmektedir. Travnik Osmanlının vezirler yetişmiş şehri olara bilinir, Travnik kalesi, yemyeşil ortam ile temiz havası, içilebilir suyu, doğal gıdaları, camileri, türbeleri ile kayak merkezi, spor alaları ile bir ortamda olursunuz. Bosna’nın her şehir üniversitelerinde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığının öğrencileri binlercedir. Bosna Hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz binlerce öğrenciye deste verdiğimiz gibi sizlere de destek veririz. İlk adımı atın bizi arayın.

#bosnadaüniversiteyebaşlamak

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!