Bosna’da Türkçe Eğitim

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Eğitim

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Eğitim EuroStar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezi Travnik üniversitesi adına Yabancı Dil Destekli dilinde eğitim için öğrenci kayıt yetkisi olan tek ...

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Eğitim

Bosna-Hersek’te Yabancı Dil Destekli Hukuk, Yabancı Dil Destekli Mimarlık, Yabancı Dil Destekli İnşaat Mühendisliği, Yabancı Dil Destekli Elektrik Mühendisliği, Yabancı Dil Destekli Makina Mühendisliği Yabancı Dil Destekli Destekli  Eğitim var.

EuroStar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezi Uluslararası Travnik üniversitesi adına Türk dilinde eğitim desteği için öğrenci kayıt yetkisi olan tek kurumdur. Bosna’da Yabancı Dil Destekli Eğitimde Uluslararası Travnik üniversitesi tek kayıt temsilcisi olarak Bosna Hersek’de Yabancı Dil Destekli lisans yapma fırsatı sunuyoruz. Bosna Hersek ile tarihten gelen bir yakınlık vardır. Bosna hersek halkı Müslümandır. Bu yüzden Bosnalılar dilleri ve inanışları ile Türklere yakındırlar. Eski zamanlarda Türklerle aynı dili paylaşarak ve konuşarak, aynı dini paylaşmışlardır. Türkçenin kendi vatanlarında da kaybolmaması için şimdi Travnik Merkez  Kanton başbakanı ve Travnik Eğitim bakanlığı özen göstermiş, Eurostar olarak öğrenci ile desteklenen üniversitelerde Türk dilini ülkelerinde yaymaya üniversite çalışmalarında eğitimde kullanmaya açmışlardır. Sırpça, Hırvatça, Boşnakça olarak eğitimlerde devam etmektedir.

Uluslararası Travnik üniversitesinde Yabancı Dil Destekli lisans Programları açarak Yabancı Dil bilen öğretmenler ile ders veriliyor. Bosna Hersek’te Uluslararası Travnik üniversitesinde Tek yetkili firma EuroStar’dır. Yabancı Dil destekli dersler zorunlu ders kılınmıştır. Üniversitelerin Türkoloji bölümlerinden yüzlerce öğretmen mezun bulunmaktadır. Öğretmenler Yabancı Dil bildikleri için daha kolay iş meslek bilgisi ve sahası bulabilirler. Ayrıca bu üniversitelerde eğitim alan öğrenciler Bosna-Hersek’te Yabancı Dili daha iyi tanıtmaya fırsat bulmuştur. Boşnak halkı Türkçe dilini Türk öğrencilerden öğreniyor, taksicilerde Türkçe öğrenmiş ve yolculuk sırasında muhabbet edebiliyorsunuz.

Bosna’da kiraladıkları ev için, ihtiyaçların sağlanması için, yeme-içme, giyim gibi Alış-verişlerde para alış-verişi hareket getirmektedir. Yabancı Dil Destekli Üniversitede dersler ilk verilmeye üç bölümde başlamış, bu bölümler Hukuk, Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği başlamış, Diğer yıllarda Elektrik Mühendisliği ve Makina Mühendisliği başlamıştır. Myo mezunlarına Yabancı Dil Destekli lisansa dikey geçiş, üniversite okuyanlara yatay geçişlerde yapılmaktadır. İlerleyen yıllarda diğer bölümlerinde de deneyimli ve özverili profesörler ile Yabancı Dil Destekli dersleri verecek, Türk öğrencilerin eğitimlerini kolaylaştıracak eğitim görevlileri değişim programı ile ödül alan Eurostar’ın desteği çok büyüktür. Eurostar Bosna Travnik kantonunun, Saraybosna kantonunun, Balkan ülkelerinin saygısını ve ilgisini çekmektedir.

Diğer yurtdışındaki üniversitelerde yabancı diller farklı olduğu için okumak daha zordur. Onların dillerini anlamak ve öğrenmek için harcanan zamanda geçlerin vakitleri kaybolmaktadır. Ayrıca Bosna Hersek’te kayıt aşamasında da bir zorluk olmadığı için Türk öğrenciler istedikleri bölümleri sınavsız ve koşulsuz girmektedirler. Öğrenciler üniversitelerde lise diploması ile istedikleri bölümleri seçerek ve Türkçe destekli eğitimin zorunlu olduğu bir ülkede kendi ülkelerinde gibi yaşayarak eğitimlerini tamamlayabilirler. Türk öğrenciler bu fırsatı kaçırmadan değerlendirmelidir.

Yabancı Dil Destekli Hukuk, Yabancı Dil Destekli Mimarlık, Yabancı Dil Destekli İnşaat Mühendisliği, Yabancı Dil Destekli Elektrik Mühendisliği, Yabancı Dil Destekli Makina Mühendisliği 

Bosna-Hersek’te Yabancı Dil Destekli Destekli  Eğitim

Bosna-Hersek’te Yabancı Dil Destekli Eğitim

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Eğitim

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!