Bosna’da Türkçe Mimarlık

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Mimarlık

Bosna Hersek üniversiteleri sizlere üniversitede cazip olanaklar sunmaktadır. Bosna Hersek'te Yabancı Dil Destekli mimarlık eğitimi alabilmeniz de mümkün olacaktır.

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Mimarlık

Bosna’da Uluslararası Travnik üniversitesinde Yabancı Dil Destekli Mimarlık eğitimi almak sizin kulağınıza da hoş gelmiyor mu? Avrupa’nın ortasında modern uygulamalar eşliğinde alacağınız akademik eğitimin kariyerinizde yükselmenizde nasıl etki edeceğini düşünebiliyor musunuz?

Bosna Hersek Uluslararası Travnik’de üniversite eğitimi almak son yıllarda oldukça popüler oldu. Bu kadar öğrencinin Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesini seçmelerinin elbette birçok nedeni var. Bu nedenler sıralanacak olursa öğrencinin yurtdışın da eğitim görmesi ve en sağlıklı eğitim hakkını kullanması, dünya standartlarında akademik eğitim alması, denklik derecesinde diploma olanağından yararlanabilmesi, Bosna Hersek Üniversiteleri taban puanlama sisteminin uygulanmaması ve Bosna Hersek Üniversitelerinde belirlenen eğitim bedeli harç bedellerinin düşük olması sayılabilir. Eğitim bedeli 2500 Euro’dur.

Bosna Hersek Bosna Hersek Üniversitelerinde Yabancı Dil Destekli eğitim almayı seçen öğrenci, ayrıcalıklı eğitim olanaklarından yararlanabilmektedir. Öğrenci dünya standartlarında eğitim alırken isim yapmış ve ünü dünyaya yayılmış akademisyenlerin bilgilerinden istifade edebilir. Bologna kriterlerinin benimsendiği eğitim metodunda öğrencinin aldığı eğitim derslik ortamı ile sınırlı değildir. Öğrenci eğitim sürecinde düzenli olarak bilgilerini pratik olarak kullanma kabiliyeti kazanmakta ve bu durum sadece teori olarak değil pratik bilgiler ile eğitim almasının yolun açmaktadır. Diğer taraftan Avrupa’nın ortasında ve tüm bilimsel gelişmelere yakın bir konumda bulunuyor olması, öğrencinin bu gelişmeleri takip edebilmesine vesile olabilmektedir. Öğrenci seminer, sempozyum, konferans gibi etkinliklere katılabilmekte aldığı eğitimi geniş çaplı olarak algılayabilmektedir.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik’te üniversite eğitimi alan öğrencin aldığı eğitimin sonunda denklik derecesinde diploma olanağından yararlanır. Öğrenci elde edeceği diplomanın tüm dünya üzerinde geçerli sayılacağının ve istediği bir ülkede kariyer yapabilme imkânı kazanacağının bilinci ile geleceğinden kaygı duymaz ve tüm dikkatini eğitimi üzerinde yoğunlaştırabilir. Ayrıca denklik derecesinde diploması Türkiye tarafından da kabul gördüğünün bilinci ile aldığı eğitimin en iyisi olduğunu idrak eder.
Bosna’da üniversite eğitimi almayı düşünen öğrenci bu aşamada sınav kaygısı yaşamaz çünkü Bosna Hersek Üniversitelerin’de taban puanlama sistemi uygulaması bulunmamaktadır.

Öğrenci bu sayede stres altında kalmadan ve ruhsal olarak yıpranmadan üniversite eğitimine hak kazanır. Tüm dünyadaki isim yapmış üniversiteler ve otoriteler, üniversiteye giriş sınav puanının öğrencinin gerçek bilgi seviyesini yansıtmadığı, öğrencinin birkaç saatlik bir zaman diliminde vakıf olduğu bilgiyi aktaramayacağı konusunda hemfikirdir. Bu sebeple dünyaca ünlü üniversiteler gibi Bosna Hersek Üniversitelerin de taban puan uygulaması olmadan öğrenci kabul etmektedir. Ayrıca Bosna Hersek Üniversitelerinde kayıt kabul işlemleri diğer üniversitelere göre oldukça basittir. Öğrenci ortaöğretim diploması, adli sicil kaydı ve sağlık raporu ile birlikte başvurduğunda başvuru işlemleri başlatılmaktadır.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesini öğrenciler açısından cazip hale getiren diğer bir özellikte, bu ülke üniversitelerinde uygulanan harç bedelinin düşük düzeyde olmasıdır. Örneğin, öğrenci mimarlık alanında akademik eğitim almayı hedefliyorsa bu aşamada Türkiye’deki vakıf üniversiteleri ya da diğer Avrupa üniversitelerinden birisinde eğitim almayı seçtiği zaman yıllık harç bedeli ortalama 10.000 Euro civarında iken, Bosna Hersek üniversitelerinde mimarlık eğitimi almak isteyen bir öğrenciden beklenilen yıllık harç miktarı 2500 Euro civarındadır. Bu durum doğal olarak öğrenciye cazip gelmektedir.
Bosna’da üniversite okumak isteyen öğrenciler Yabancı Dil Destekli eğitim olanağından da faydalanmaktadır. Öğrenci bu tercih ile hem anadilde eğitim alacağı için başarı oranı yükselmekte hem de hazırlık bölümü okumadığı için dönem kaybetmemektedir.
Bosna’da Yabancı Dil Destekli mimarlık eğitimi almak hayali olan öğrenciler Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile bağlantı kurmaları halinde gerek kayıt kabul aşamasında gerek üniversite seçiminde yardımcı olunmakta, tüm resmi yazışmalar ve evrak alışverişi, Eurostar bünyesindeki uzman kadro tarafından yerine getirilmektedir. Uluslararası Travnik Üniversitesi Yatay geçiş Türk dilinde yabancı dil destekli veya ülke dilinde verilmektedir. Uluslararası Travnik Üniversitesi Dikey Geçiş Türk dilinde yabancı dil destekli veya ülke dilinde de verilmektedir.

Bosna-Hersek Üniversitelerine Yatay geçiş – Dikey Geçiş

Prestijli Bosna-Hersek Üniversitelerinde devam edin. Mimarlık yabancı dil destekli destekli eğitim ile Avrupa Birliği diplomasıyla mezun olmanın avantajlarını yaşamak istemez misiniz? Çoğunuzun istediğini duyar gibiyiz. İyi bir bölümde okuyorsanız aynı bölüme kaldığınız yerden devam etmeniz Bosna-Hersek Üniversitelerine Yatay geçiş mümkün. Avrupa Kredi Transfer sistemi ECTS(AKTS) gereğince ülkeler arası ders farkları borçlu olarak tamamlanır ki Diploma hakkı elde edilsin. Myo mezunları yakın bölümlere Bosna-Hersek Üniversitelerine Dikey Geçiş yapabilirler, ders farkları Avrupa Kredi Transfer sistemi ECTS(AKTS) gereğince ülkeler arası ders farkları borçlu olarak tamamlanır ki Diploma hakkı elde edilsin. Adalet mezunları, Polis akademisi, Yerel yönetim, Kamu yönetimi mezunları Hukuk bölümüne geçerek geleceğin Avukatları arasında yerlerini alabilirler. İnşaat teknikerleri İnşaat mühendisliğine, iç mimar genel mimarlığa, dekorasyon okuyanlar genel mimarlığa 2 yılda tamamlayabilirler. Myo mezunları dikey geçişte Mimarlık bölümüne yarım dönem fark dersleri uzaya bileceğinden veya Elektronik Myo mezunları Elektrik mühendisliğine dikey geçişte yarım dönem fark dersleri uzayabileceği söz konusu normal bir haldir. Yapı ,mimari makine resim ve konstrüksiyon bakım, Enerji, otomasyon, maden, gaz, petrol, güç, yol yapım, lojistik, trafik, ulaşım gibi istenen bölümde Bosna-Hersek Üniversitelerine Yatay geçiş – Dikey Geçiş yapabilirsiniz. 3.4.sınıfları ve farklar iki yılda 240 krediye tamamlama gerçekleşmesi ile gerçekleşmektedir. Aynı alanlarda normalde 2 yılda tamamlama mümkündür.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Yabancı Dil Destekli Lisans

Mimarlık 2500 Euro

Uluslararası Travnik Üniversitesi Mimarlık Lisans Tamamlama Programı

Bosna Hersek Üniversiteleri Uluslararası Travnik Üniversitesi tarafından yapılan Mimarlık Lisans Tamamlama Programına istenilen önlisans diplomanızla üniversiteye kontenjan sınırları dahilinde yerleşebilirsiniz. Bosna Hersek Üniversitelerini tercih eden ayrıca Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığı tarafından Uluslarası Travnik Üniversitesi’ne yerleştirilen Bosnada eğitim Mimarlık programı adayları kesin kayıt yaptırdıkları takdirde Bosna’da eğitime sınıftan başlayarak lisans öğrencisi olurlar.

Meslek Yüksekokulu son sınıf öğrencileri veya mezunları öğrencileri DGS’ye girmek zorunda değildir. Önlisans mezuniyet alanını göre gerekli Bosna Hersek Üniversiteleri evraklarınızı tamamlayarak sınavsız olarak üniversiteye Bosnada eğitim kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı eğitim olarak güvenilir danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Bosna Hersek’te Türk dili hakim olarak konuşulmaktadır. Bosnada eğitim Mimarlık bölümü yıllık harç ücreti 2500 Euro’dur.

Yurtdışı Bosna Hersek Üniversiteleri lisans eğitiminde uygun çözümler için en doğru adrestesiniz. Hem Bosna Hersek eğitim mimarlık mezunu olun hem de farklı diller öğrenerek donanımlı hale gelin. Bosnada eğitim alan öğrenciler 4 yıllık lisans mezunu olarak Türkiye’de büyük avantajlar elde etmektedir. Bosna Hersek Üniversiteleri diplomaları Türkiye’de de tanınmaktadır.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Mimarlık Geçiş Yapabileceğiniz Bölümler

İç Mimarlık İç mimarlık ve çevre tasarımı
Mimari restorasyon Mimarlık teknolojisi
Şehir ve Bölge Planlama İnşaat
İnşaat Teknolojisi İnşaat Teknikerliği
Mermer Teknolojisi Mermercilik
Mimari Dekoratif Sanatlar Restorasyon ve Konservasyon
Restorasyon Yapı Ressamlığı
Bina Koruma ve Yenileme Dekor Tasarımı
Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Doğal Taş Dekorasyonu
Duvar Süsleme Sanatları Eser Koruma
İç mekan koruma ve Yenileme İç Mekan tasarımı

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Mimarlık Eğitimi
MYO Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş 3. sınıfın dersleri ile başlıyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!