Bosnada Yaşam Giderleri

Bosnada Yaşam Giderleri

Bosna Hersek Türkiye’ye oranla çok daha kaliteli bir yaşam sürebileceğiniz ve kaliteli yaşam karşılığında da daha az ücret ödeyebileceğiniz bir ülkedir.

Bosnada Yaşam Giderleri

Bosna Hersek Avrupa kültürü ile kuşatıyor misafirlerini. Üstelik ekonomik yaşam koşulları sunuyor. Burada yaşam şartları öğrenciler için oldukça uygun. Öğrencilerimiz burada çok uygun rakamlarla karşılaşmakta ve eğitimlerini zorlanmadan bitirebilmektedirler. Bir öğrenci rahatlıkla günlük 30 KM ile geçinebilir. Ev kiralarına gelince sizin standartlarınıza göre değişim gösterecektir. Ancak standart bir öğrenci 150 KM ödeyerek temiz, sıcak ve eşyalı bir evde kalabilir. Ev kiraları 100 KM’den başlar 1000 KM’ e kadar çıkabilir. Daha lüks dubleks evlerde bu fiyatlar daha da yükselebilmektedir. Evler, sıcak su, doğalgaz , elektrik gibi birçok olanaklara sahiptir. Evler eşyalıdır ve eşyalar da son derece temiz ve kullanılabilir durumdadır. Evlerde ayrıca internet de bulunmaktadır. Ev sahipleri Türk öğrencilere karşı oldukça sevecen davranmakta ve onlar ile iyi komşuluk ilişkileri kurmaktadırlar. Bosna Halkı son derece sevecen olarak yaklaşmakta, dost kardeş ülke Bosna Hersek’te öğrencilerimize rehberlik etmektedirler.

Saraybosna’da yeme içme

Örgün eğitime gelenler aylık yeme-içme- konaklama 800-1250- 150o TL arasında harcamaktadırlar.

Yılda öğrenc

i oturum izin ücreti sigorta dahil 60-150 euro arasında tutmaktadır. Telefon hattı internet paketli satılıyor 8-12 km gibi istediğiniz iletişimi anında gerçekleştirebiliyorsunuz. İnternetiniz olmasa bile gideceğiniz mekanlarda veya üniversitelerin kampüslerinde, üniversite içinde kafelerde kolaylıkla ücretsiz faydalanabiliyorsunuz. Bosna’da yaşam masrafları bütçenizi rahatlatacak ve eğitiminizi daha ucuza almanın rahatlığını yaşamış olacaksınız.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!