Bosna’da Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon

Bosna’da Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon

Bosna’da Türkçe Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Bosna’da Osmanlı kültürünü muhafaza etmiş Travnik şehrinde Travnik üniversitesinde Türkçe fizik tedavi ve...

Bosna’da Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon

Bosna’da Osmanlı kültürünü muhafaza etmiş üniversitelerinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon eğitimi alma fikri size de cazip gelmiyor mu? Modern dünyanın ortasında ve tüm imkânların uygulanabildiği bir ortamda eğitim almak istemez misiniz?

Eurostar yurtdışı eğitim merkezi kayıt işlemlerinde tek yetkili kurumdur. Bosna Hersek üniversitesi son yıllarda eğitim alanında yaptığı başarılı çalışmaların sonucunda, dünya üniversiteleri arasında üst sıralarda yer almaktadır. Diğer Avrupa üniversiteleri ile girilen eğitim alanındaki yarışta açık ara fark yaratmakta ve bu özelliği ile tüm dünyanın takdirlerini üzerinde toplamaktadır.

Öncelikle Bosna Hersek üniversitesini cazip hale getiren ayrıcalıkları sıralamak gerekirse, bu ülke üniversitelerinde Bologna kriterlerinin benimsendiği bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu uygulamada öğrenci, günün koşullarına göre eğitim alır ve basmakalıp bilgi yığınları arasında boğulmaz. Öğrencinin derslik ortamında aldığı eğitim, laboratuvar ve açık havada yapılan uygulamalar ile pekiştirilir. Öğrencinin aldığı bilgiyi pratik olarak uygulamasına olanak sağlanır. Ayrıca öğrencinin kendisini ifade edebilmesine ve aldığı bilgiyi ispatlamasına fırsat verilerek, özgüveninin artmasına yardımcı olunur.

Bosna Hersek üniversitesini öğrenciler açısından cazip hale getiren diğer bir özelliği de, tanınma ve denklik derecesinde diploma olanağı sunmasıdır. Öğrenci aldığı eğitimin sonucunda hak ettiği diploması ile dünyanın neresine giderse gitsin hayalini kurduğu kariyer imkânına ulaşabilmektedir. Bu özelliğin verdiği güven içindeki öğrenci, geleceğinden kaygı duymadığı için tüm dikkatini eğitimine odaklayabilmektedir.

Bosna’da Osmanlı imparatorluğuna Saraybosna şehrinde Saraybosna Üniversitesinde fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi alan öğrenci, diğer üniversitelerinden farklı olarak daha düşük düzeyde eğitim harç bedeli ödemektedir. Günümüzde Türkiye’deki vakıf üniversiteleri de dâhil olmak üzere tüm özel üniversitelerde uygulanan harç bedelinin yüksek olması öğrencinin istediği dalda eğitim almasına engel oluyorken, Bosna Hersek üniversitesi Saraybosna Üniversitesinde bu alanda çığır açmaktadır. Örneğin öğrenci fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi almak için Türkiye’deki herhangi bir vakıf üniversitesini seçse ödeyeceği yıllık harç miktarı en az 15.000 Euro civarında belirlenirken, aynı yönde eğitim için Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesini seçerse ödeyeceği yıllık harç bedeli 1500-2000 Euro civarında olmaktadır. Bu özellik doğal olarak öğrencinin ve ailesinin ilgisini çekmekte ve Bosna Hersek üniversitelerini daha ciddi olarak düşünmektedir.

Bosna Hersek’te üniversite eğitimi almayı seçen öğrenci taban puan uygulamasından muaf tutulur. Türkiye’deki sistemden farklı olan bu sistemde öğrencinin kabul kayıt aşamasında taban puan derecesi incelenmez öğrencinin sadece ortaöğretim diplomasına sahip olması, Bosna Hersek’te eğitim alabilmesi için yeterli görülmektedir. Ayrıca bu ülkedeki üniversite kayıt işlemleri Türkiye üniversitelerine göre çok daha basit ve Eurostar ile daha basittir.
Bosna’da üniversite okumak öğrencinin eğitim alırken, ufkunun genişlemesine olanak sağlamaktadır. Farklı bir ülkede ve farklı kültürlere ait insanlar ile birlikte yaşamış olmanın verdiği özgüven ve hoşgörü, öğrencini kişiliğinde yer bulacağından, hayatının her noktasında öğrenciye katkı sağlayacaktır. Öğrenci mezuniyet sonrasında iş hayatına atıldığında bu özelliği hayatına artı puan katacaktır.

Bosna üniversitesinde fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi alan öğrenciye, insan sağlığına hizmet edeceğinin bilinci içinde eğitim sunulmaktadır. Uzman hekimler ve öğretim görevlileri öğrencinin bu aşamada aldığı eğitimi sergileyebilmesine olanak sağladığı, öğrenci kendisini deneme fırsatı yakalayacak ve deneyim kazanmış olarak eğitimini tamamlayacaktır.

Bosna üniversitesi fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünde üniversite eğitimi almayı hedefleyen öğrencilere bu konuda destek, Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığından gelmektedir. Eurostar, yılların getirdiği tecrübe ve deneyimleri öğrencilerin bu süreç içinde konforlu bir eğitim alabilmesine yönelik değerlendirmektedir. Öğrencinin kayıt aşamasından mezuniyetine kadar her konuda rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilmekte ve öğrencinin sadece eğitimine odaklanması sağlanmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!