Mostar Üniversitesi

Mostar Üniversitesi

Başarısı kanıtlanmış ve mezun olan öğrencilerinin kariyer planlamasının oldukça önemli olduğu üniversitelerden biri olan Mostar Üniversitesi Bosna'da..

Mostar Üniversitesi

Mostar Üniversitesi (Mostar Cemal Bihediç Üniversitesi)

Mostar Üniversitesi Bosna-Hersek’in 2. Büyük devlet üniversitesi arasındadır. Mostar Üniversitesi kurulduğu 1977 yılından itibaren içinde olduğu dönemin eğitim anlayışını çağdaş bir yapıyla desteleyerek, bilimsel araştırma kadrosunun sayısını arttırarak ve gelişim süreci için finansal kaynaklar bularak kurumsallaşma yolunda büyük bir başarıya imza atmıştır. 4500 mt²’lik eğitim ve araştırma alanıyla Mostar Üniversitesi’nin, birçok laboratuvarı ve dersliği, bioteknoloji, tarımsal, enerjisel, otomasyon, eğitim bölümleri bulunmaktadır.

Mostar Şehri içindeki üniversitenin gelişen süreçte yaşadığı yenilenme akımına dahil olarak yapılmış yeni binaları, kütüphanesi, mobilyalı yurtları, restorantı ve çağdaş bir yemekhanesi bulunmaktadır. Akdeniz üniversitesi tarım alanında ve İngilizce dili öğretmenliğinde değişim programı Erasmus uygulanmaktadır. Bölüm ücretleri 1500-1750 euro civarlarındadır.

Teknik Ve Mühendislik Bölümleri : Makine mühendisliği, Bilgisayar mühendisliği

İnşaat Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgi teknolojisi , Enerji Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Biyoteknoloji Ziraat Mühendisliği,

Sosyal ve Ekonomi Bölümleri: Türk Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Alman Dili ve Edebiyatı, Tarih ve sanat tarihi ile Tarih çalışmaları, Görsel sanatlar, Sahne Sanatları (Tiyatro Bölümü),Dram psikoloji oyunculuk, İletişim bilimleri, Halkla ilişkiler, Gazetecilik, İş iletişimi, İşletme

Eğitim Fakültesi: Okul Öncesi Eğitim, Tarih ve Coğrafya, İslam Din Öğretimi, Matematik ve Fizik, Biyoloji, Biyoteknoloji, Kimya, Fiziksel Eğitim, Sınıf öğretmenliği, Psikoloji, Sanat Eğitimi, Müzik Eğitimi, Fizik ve teknik eğitim ile Enformatik, Spor Sağlık

Hukuk Fakültesi: Hukuk, Ekonomi Bölümü, Hukuk Devlet Tarihi Bölümü

Mostar Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

#mostarüniversitesi

Mostar Üniversitesi

Mostar Üniversitesi Hakkında

Mostar Üniversitesi, Bosna-Hersek’teki en prestijli üniversitelerden biridir. Çeşitli çalışma alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunar. Modern bilimler ve beşeri bilimlere odaklanan birkaç araştırma merkezi de vardır. Mostar Üniversitesi, Bosna-Hersek’te entelektüel ve kültürel gelişim için bir odak noktasıdır.

Mostar Üniversitesi, II. Dünya Savaşı’ndan sonra eski Yugoslavya’da bir yüksek öğrenim merkezi olarak kurulmuştur. Bölgedeki diğer üniversitelerden birçok profesör Mostar Üniversitesi’nde ders vermek için geldi. Bu, üniversitenin büyümesine ve gelişmesine katkıda bulundu. Yugoslavya’da savaşlar ve çatışmalar patlak verdikten sonra, Bosna-Hersek’in her yerinden birçok öğrenci Mostar Üniversitesi’ne kabul edilmek istedi. Bu, bu üniversitenin Bosna-Hersek’te ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Öğrencilerin ve profesörlerin çoğu Bosna-Hersek’in güney ve doğu bölgelerinden geliyor. Sosyoekonomik durumlarını iyileştirmek için yüksek öğrenim fırsatları ararlar. Bu nedenle, kırsal alanlardan birçok erkek öğrenci, Mostar Üniversitesi’ne ücretsiz olarak devam etmektedir. Bu, Mostar Üniversitesi’nin imtiyazsız geçmişlerden gelen öğrencilerine ne kadar değer verdiğini gösteriyor. Üniversite, sosyoekonomik durum ne olursa olsun mükemmel bir eğitim sunar.

Mostar Üniversitesi’nin öğrencileri için çok sayıda tesisi vardır. Birkaç öğrenci salonu, amfi tiyatro, spor salonu, tıp merkezi, kafeler, kitapçılar, kütüphaneler ve daha pek çok şey var. Her salonda kulüpler için en az bir oda bulunur ve bu da öğrencilerin sosyalleşmelerini ve ders dışı etkinliklere katılmalarını kolaylaştırır. Her salonda ayrıca toplantı veya partiler için tuvalet, lavabo, sandalye ve masa bulunmaktadır. Tüm salon odalarında ev sahiplerinin öğrencilerine sunum yaparken rahatça oturabilecekleri sandalyeler bulunur.

Mostar Üniversitesi, Bosna Hersek’te ülkenin kültürel gelişimine katkıda bulunan önemli bir kurumdur. Birçok öğrenci, mükemmel tesisleri ve hizmetleri nedeniyle bu üniversiteye devam etmektedir. Üniversite, özellikle yüksek öğrenim ücretleri ödemeden yüksek öğrenim fırsatları arayan ülkenin imtiyazsız bölgelerinden gelen öğrenciler arasında popülerdir. Bu haliyle, bir bütün olarak Bosna Hersek’in entelektüel yaşamına büyük katkı sağlıyor.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!